V Jakubově vyhořel rodinný dům, majitele transportoval do nemocnice vrtulník

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.02.2021 |  Jakubov/ Karlovarský kraj
V Jakubově vyhořel rodinný dům, majitele transportoval do nemocnice vrtulník

Příčina je podle vyšetřovatele požárů stále v šetření

K hlášenému požáru střechy rodinného domu v Jakubově u Vojkovic na Karlovarsku vyjížděli hasiči v neděli po šesté hodině ráno. Požár zasáhl celou střechu a šířil se do obytných částí domu. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů. V domě byla v době požáru jedna osoba, která utrpěla popáleniny a také se nadýchala kouře. Přivolaný lékař záchranné služby rozhodl o leteckém transportu na popáleninovou kliniku v Praze, hasiči zajistili poblíž místa požáru prostor pro přistání vrtulníku. Po třech hodinách zásahu byl požár zlikvidovaný, bylo nutné rozebrat část krovů a vyklidit trosky zničené ohněm. Při tomto vyklízení nalezli hasiči v prostoru požáru munici, na místo tak policie přivolala pyrotechnika. Zásah byl ukončený v odpoledních hodinách. Výše škody způsobena požárem je předběžně odhadnuta na 500 tisíc korun, příčina je podle vyšetřovatele požárů stále v šetření.

Zasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, AŽ 40 Iveco)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man, CAS 20 MB)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Kyselka (CAS 20 Scania)

JSDH Vojkovice (DA)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje