V Jenišově na Karlovarsku hořel rodinný dům Likvidaci ohně komplikovaly výbuchy tlakových lahví i poškozená elektřina

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

19.07.2018
V Jenišově na Karlovarsku hořel rodinný dům Likvidaci ohně komplikovaly výbuchy tlakových lahví i poškozená elektřina

Dřevník a také dřevěný přístavek u rodinného domu v Jenišově na Karlovarsku zničil ve čtvrtek, 19.7. 2018,  po poledni požár.

ViewImage-(21).jpg

Oheň se šířil do rodinného domu, prohořel do části střechy. Zároveň se šířil na další stavby v těsné blízkosti sousedících domů.

ViewImage-(22).jpg

Velitel hasičů tak po příjezdu na místo ihned požádal o vyhlášení druhého stupně požárního poplachu a vyslání dalších posilových jednotek hasičů.

ViewImage-(20).jpg

Pro likvidaci plamenů museli hasiči použít pět vodních proudů, rovněž museli rozebrat část střechy, kam se hasic5.jpgoheň šířil. Na hašení prostoru pod střechou použili hasicí zařízení Cobra. Od začátku komplikoval zásah hasičů poškozený přívod elektrického proudu do domu, který vedl přímo nad místem požáru. Teprve po vyzkratování bylo možné účinně a hlavně bezpečně hasit.

ViewImage-(19).jpg

19925853-downwards-arrow-character-alarm.jpgVyzkratování způsobilo výpadek elektřiny v téměř celém Jenišově. V přístavku v době požáru byly rovněž dvě tlakové lahve, jedna explodovala, z druhé unikal z ventilu plyn a intenzivně hořel.

ViewImage-(18).jpg

cas.pngPo zhruba jedné hodině zásahu dostali hasiči požár pod kontrolu, celková likvidace pak trvala ještě další dvě hodiny. Během hašení vynesli hasiči z domu několik zvířat, všechny osoby opustili dům v začátku požáru, událost je tak bez zranění. Příčina a výše škody je v šetření.

hasic6.jpgZasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7, CAS 24 Scania)
HZS Sokolov (CAS 30 T815-7)
JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)
JSDH Chodov (CAS 24 T815)
JSDH Nová Role (CAS 20 Renault)
JSDH Stará Role (CAS 24 L101)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
JSDH Loket (CAS 20 Renault)
 
 
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj 
Foto: HZS Karlovarský kraj

FOTOGALERIE