V Karlových Varech hořelo v prodejně potravin Nakupující se evakuovali před příjezdem hasičů.

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.04.2019
pozarXY.jpg
Požár v prodejně potravin nahlásili na tísňovou linku hasičů zaměstnanci obchodu v neděli, 14.dubna 2019,  odpoledne.

ViewImage-(2).jpg

Hořet začalo v prodejně v centru Karlových Varů v ulici T. G. Masaryka. Prodejna byla v době příjezdu hasičů na místo zakouřená, všichni nakupující i zaměstnanci se včas evakuovali ven před budovu.

Místem požáru byla elektroinstalace u jednoho z chladících pultů, zaměstnanci obchodu použili ruční hasicí přístroj, o celkovou likvidaci se následně postarali přivolaní hasiči.

ViewImage-(3).jpg

Likvidace požáru trvala jen několik desítek minut od nahlášení, nikdo z nakupujících ani zaměstnanců se nezranil. Podle vyšetřovatele požárů je příčinou technická závada, předběžná škoda na zařízení je odhadnuta na 15 tisíc korun.

hasic2.jpgZasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, KHA MB)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania)
JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj  Foto: HZS Karlovarský kraj