V Lubech shořela kůlna i se zaparkovaným autem

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.05.2017
V Lubech shořela kůlna i se zaparkovaným autem

Požár zcela zničil dřevěnou přístavbu u rodinného domu v Lubech. Hořet zde začalo v úterý, 30.května 2017, dopoledne. Na místě zasahovalo celkem pět jednotek hasičů. Oheň zničil i osobní auto zaparkované uvnitř hořící kůlny, plameny pak poškodily také vedle stojící maringotku a také elektrické a telefonní kabely nad domem.
mmm.jpg
Po dvou hodinách měli požár hasiči pod kontrolou, bylo nutné rozebrat zbytky shořelých konstrukcí a dohasit všechny ohniska. Během likvidace požáru vynesli hasiči z kůlny několik tlakových lahví, které dál ochlazovali. Příčina požáru je v šetření, výše škody je předběžně odhadnuta na 10 tisíc korun. Při požáru se zranil jeden z místních dobrovolných hasičů, s popáleninou ruky a krku byl převezený sanitkou na ošetření do nemocnice.
mmmm.jpg

Zasahující jednotky:

HZS Kraslice (CAS 20 T815)

HZS Cheb (CAS 30 T815-7)

JSDH Luby (CAS 20 Man, CAS 32 T148)

JSDH Plesná (CAS 24 L101)

JSDH Skalná (CAS 24 Renault)

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj