V Mariánské hořela rekreační chata

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.09.2020 | Mariánská/ Karlovarský kraj
V Mariánské hořela rekreační chata

Požár se šířil konstrukcí objektu, majitel odhaduje vysokou škodu

Patrový rekreační objekt začal hořet v Mariánské u Jáchymova v pátek odpoledne. Přivolaní hasiči potvrdili prvotní informace, že oheň postupuje do střechy objektu. Uvnitř horské chaty nikdo nebyl, událost je bez zranění. Hasiči museli najít všechna ohniska, požár se šířil konstrukcí domu, některé části chaty bylo nutné rozebrat. Vzhledem k velké ploše a silnému zakouření byl zásah velmi náročný na použití velkého množství dýchací techniky. Po třech hodinách dostali hasiči požár pod kontrolu a dál se nešířil. Závěrečný průzkum, zda nikde nezůstalo nějaké skryté ohnisko, provedli hasiči druhý den dopoledne. Podle vyšetřovatele požárů je pravděpodobnou příčinou závada na elektroinstalaci, majitel objektu odhadl škodu na pět milionů korun.

K hlášenému požáru vyjížděli hasiči od jiné události, na silnici č. 13 u Hájku zasahovali u dopravní nehody tří osobních vozidel.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, AZ 37 Iveco)

JSDH Ostrov (CAS 20 MB)

JSDH Jáchymov (CAS 20 MB)

JSDH Boží Dar (CAS 20 T815)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje