V Mezirolí vyhořel rodinný dům, možnou příčinou jsou prskavky na vánočním stromku

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

27.12.2019 | Mezirolí/ Karlovarský kraj

Na místě zasahovaly jednotky hasičů ze druhého stupně požárního poplachu

Velké škody způsobil požár patrového rodinného domu v Mezirolí na Karlovarsku. Hořet začalo ve středu před osmou hodinou večerní a po přijetí oznámení o plamenech z oken v přízemí vyslali hasiči na místo jednotky požární ochrany z prvního stupně požárního poplachu. V době příjezdu první jednotky na místo potvrdil velitel zásahu, že oheň zasáhl již celý dům a vyžádal si další posilové jednotky a zvýšil stupeň požárního poplachu na druhý. Všichni obyvatelé domu byly v době příjezdu hasičů na místo venku z objektu, jedna osoba byla zraněná od ohně, velitel zásahu tak povolal záchrannou službu, která popálenou ženu převezla do nemocnice. Bylo nutné použít velké množství hasební vody, aby se podařilo srazit plameny. Hořící dům je dřevostavba, oheň se tak stále šířil ve stěnách do všech částí objektu. Plameny poškodily i střešní konstrukci domu. Za jednu hodinu od nahlášení požáru měli hasiči plameny pod kontrolou, na místě události ale zůstali celou noc až do dopoledních hodin následující den. Předběžná škoda je odhadnutá na 6 milionů korun. Vyšetřovatel požárů pracuje jako s pravděpodobnou příčinou manipulace s prskavkami na vánočním stromku.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, CAS 20 Scania, AŽ 40 Iveco)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Nová Role (CAS 20 Renault)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

JSDH Pozorka (CAS 24 Praga)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Mezirolí (DA Iveco)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje