V Ostrově hořela střecha rodinného domu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

31.08.2020 |  Ostrov/ Karlovarský kraj
V Ostrově hořela střecha rodinného domu

Při požáru se zranily dvě osoby, škoda je odhadnuta na dva miliony korun

Krátce před půlnocí z pátku na sobotu nahlásili svědci požár balkonu rodinného domu v Ostrově na Karlovarsku. Další oznamovatelé upřesnili, že se požár šíří do střechy domu a že uvnitř jsou pravděpodobně nějaké osoby. Při příjezdu první jednotky hasičů na místo opustily dům dvě osoby, které si převzala záchranná služba, oheň se již šířil střechou. Hasiči důkladným průzkumem vyloučili, že by se uvnitř objektu nacházel někdo další, zároveň likvidovali požár i za použití speciálního hasicího zařízení Cobra. I díky rychlému zásahu se oheň nerozšířil na vedlejší část dvojdomku. Na místě zasahovaly jednotky hasičů z II. stupně požárního poplachu. Bylo nutné část střešní konstrukce odkrýt, aby se zlikvidovalo skryté šíření. Po třech hodinách byl požár uhašený, hasiči pomohli s provizorním zakrytím poškozené střechy a opravou vstupních dveří. Majitel objektu odhadl škodu na 2 miliony korun, příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 T815, AŽ 37 Iveco)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Jáchymov (CAS 20 MB)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Boží Dar (CAS 20 T815)

JSDH Pernink (CAS 15 Man)

JSDH Nová Role (CAS 20 Renault)

JSDH Kyselka (CAS 20 Scania)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje