V Rudolci hořelo v dílně autoservisu

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

V Rudolci hořelo v dílně autoservisu

pozar-dum1.jpg
V prostorách autodílny v obci Rudolec na Sokolovsku začalo hořet v sobotu, 16.února 2019, odpoledne.

2-(1).jpg

pozar11.jpgDílna se nacházela ve třípatrovém domě, kdy nad hořícím prostorem byly podle oznamovatele požáru bytové jednotky. První jednotka hasičů na místě potvrdila rozsah požáru a také informaci od majitele, že uvnitř dílny jsou tlakové lahve. Hasiči je všechny vynosili a ochlazovali.

1-(1).jpg

pozar11.jpgBěhem likvidace požáru se zaměřili na zabránění rozšíření požáru do vyšších pater objektu. Jednu hodinu od nahlášení měli hasiči plameny pod kontrolou, bylo nutné odvětrání celého prostoru a důkladný průzkum místa zásahu.

pozar11.jpgPožár byl bez zranění, oheň zničil dílnu a dvě auta uvnitř. Hasiči kontrolovali místo požáru až do ranních hodin, aby nedošlo k rozhoření skrytých ohnisek.

pozar11.jpgPředběžná škoda je odhadnuta na více než čtyři miliony korun, pravděpodobnou příčinou je pak nedbalost. Na místě zasahovalo celkem 7 jednotek hasičů.

hasic112.pngZasahující jednotky:

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, AŽ 30 Iveco, VEA Toyota)
HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)
HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania)
JSDH Březová (CAS 20 T815, CAS 30 T815-7)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
JSDH Bukovany (CAS 24 L101)
JSDH Chodov (CAS 20 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj - Foto: HZS Karlovarský kraj