V hotelu Thermal vyhořela sauna, všichni hosté museli být evakuováni

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

21.07.2017
V hotelu Thermal vyhořela sauna, všichni hosté museli být evakuováni

Kvůli požáru v balneo provozu v druhém podzemním podlaží hotelu Thermal v Karlových Varech zasahovaly ve čtvrtek 20.července 2017, na místě jednotky hasičů ze druhého stupně požárního poplachu. Požár značně poškodil prostory i vybavení v baleno provozu, mimo tuto část se díky rychlému zpozorování a rychlému zásahu hasičů nerozšířil.

ou.jpg
Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř, velitel zásahu proto rozhodl o evakuaci všech hotelových hostů. Ti se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v hotelu. Celkem se jednalo o 260 osob, zhruba pětadvacet z nich muselo být evakuováno za asistence hasičů. Zároveň pokračovala likvidace samotného požáru. Tu komplikovala velmi vysoká teplota v místě požáru v podzemních prostorách, silné zakouření a s tím spojená nutnost vést zásah v dýchací technice a za velmi ztížených podmínek pro orientaci.

pt.jpg
Požár byl hasičům nahlášený v půl osmé večer, po hodině byl požár pod kontrolou, celková likvidace trvala ještě další půlhodinu. Až do jedenácté hodiny večerní pak trvalo odvětrání, hosté se tak do svých pokojů mohli vrátit před půl dvanáctou. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů z Karlovarského kraje a jedna jednotka z Plzeňského kraje, kdy se jednalo se o výškovou techniku, padesátimetrový automobilový žebřík. O půlnoci se jednotky hasičů vrátily zpět na základny, na místě zůstali jen hasiči ze stanice Karlovy Vary, kteří průběžně po zbytek noci prováděli kontrolu místa požáru. Po celou dobu zásahu byl prostor kolem hotelu uzavřený, a to i pro městskou hromadnou dopravu. Na místě události byla celou dobu i posádka záchranné služby, která zkontroloval několik hostů pro podezření z nadýchání kouře, ošetřila také jednoho zasahujícího hasiče kvůli vyčerpání. Příčina a výše škody požáru je v šetření.

rt.jpg

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania, CAS 20 T815, AŽ 37 Iveco)

HZS Sokolov (CAS 20 Scania, TEA PPL Iveco)

HZS CHZ Sokolov (evakuační autobus)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

JSDH Chodov (CAS 24 T815)

JSDH Březová (CAS 20 T815)

JSDH Hájek (CAS 24 L101)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Tašovice (CAS 15 Renault)

HZS Plzeň Košutka (AŽ 52 Iveco)


 

Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí – HZS Karlovarského kraje

Foto: HZS Karlovarského kraje