V hotelu v Mariánských Lázních hořela sauna

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

19.09.2019 | Mariánské Lázně/Karlovarský kraj
V hotelu v Mariánských Lázních hořela sauna

Všichni hosté hotelu opustili objekt, nikdo se nezranil.

Dvě stovky hostů museli opustit hotel v Mariánských Lázních ve středu odpoledne. Začalo zde hořet v sauně a požár a především kouř se šířil i mimo prostor sauny. Na místo bylo vysláno šest jednotek hasičů. Ti brzy po svém příjezdu na místo našli místo požáru a zabránili dalšímu šíření, celý prostor lázeňské části hotelu byl ale stále zakouřený. Bylo tak nutné důkladně odvětrat všechny zasažené prostory. V saunách nebyly žádné osoby, požár je tak bez zranění.

Evakuaci hostů si řídil personál hotelu ještě před příjezdem hasičů na místo, podle ředitele hotelu opustilo lázeňský objekt zhruba dvě stě osob. Ti se shromáždili před hotelem, nebylo nutné pro ně zajišťovat náhradní ubytování. Po kontrole pokojů, kam se kouř z požáru nedostal, se hosté mohli vrátit zpět. Zakouřený zůstával stále balneoprovoz, hasiči použili několik přetlakových ventilátorů, museli rozebrat i část konstrukcí ostatních saunových prostorů, kde hrozilo skryté šíření požáru.

Po celou dobu museli hasiči v balneoprovozu zasahovat v dýchací technice, odvětrání trvalo až do večerních hodin. Místo požáru přes noc kontrolovali zaměstnanci hotelu, hasiči ještě provedli ve čtvrtek ráno důkladnou kontrolu místa zásahu. Výše škody a příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky:

HZS Mariánské Lázně (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7)

HZS Cheb (CAS 20 Scania)

HZS Sokolov (TEA PPL Iveco)

JSDH Teplá (CAS 20 Man)

JSDH Drmoul (CAS 32 T815)

JSDH Tři Sekery (CAS 24 L101)

Zdroj: HZS Karlovarského kraje