V noci havarovala dodávka, všech devět cestujících se zranilo, nejvážněji zraněného transportoval vrtulník

HZS Karlovarský kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

06.06.2018

Krátce po půlnoci z úterý 5.6. 2018  na středu 6.6. 2018  havarovala na silnici I/6 mezi Žalmanovem a Bochovem dodávka, ve které v době nehody jelo devět lidí.

(1).jpg

Nehoda se stala v místě, kde se opravuje most. Auto narazilo do zábran před místem opravy a převrátilo se. Právě poslední zábrana zamezila tomu, aby auto spadlo z mostu dolů. Většina cestujících se dokázala z auta dostat sama, tři osoby museli přivolaní hasiči vyprostit a to s použitím hydraulických vyprošťovacích nástrojů.

(1).jpg

Na místě zasahovali hasiči ze tří jednotek, vyproštění všech osob trvalo přes půl hodiny. Posádky záchranné služby si převzaly všech devět zraněných cestujících z dodávky, pro nejvážněji zraněného přivolala záchranná služba na místo vrtulník. Prostor pro přistání připravili hasiči u místa nehody.

(1).jpg

Po vyšetření příčiny nehody ze strany policie asistovali hasiči u převrácení a naložení auta na odtahovou službu. V místě dopravní nehody je kvůli opravám uzavírka, běžného provozu po objízdných trasách se tak nehoda nedotkla.

YX.pngZasahující jednotky:
HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania)
JSDH Stružná (CAS 24 L101)
JSDH Bochov (CAS 20 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj

Foto: HZS Karlovarský kraj