V opuštěném domě v Sokolově začalo hořet

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

V opuštěném domě v Sokolově začalo hořet

Bývalá správní budova chemických závodů v Sokolověm, nyní v soukromém vlastnictví, začala hořet ve čtvrtek, 17.1. 2019, před sedmou hodinou ráno.

kl.jpg

Opuštěný objekt mimo současný areál chemických závodů je nevyužívaný, plný odpadků a ve špatném technickém stavu. Přivolaní hasiči potvrdili požár ve druhém patře objektu. Podle informací od policistů by objekt mohli využívat bezdomovci, průzkumem celého domu hasiči žádné osoby nenašli a požár je bez zranění.

kkkkkkk-(1).jpg

Požár se šířil uvnitř konstrukcí, hasiči se zaměřili na to, aby oheň nezasáhl střechu domu. Bylo nutné rozebrat část podlah a stropů, aby hasiči našli všechna ohniska. Pod kontrolu tak dostali požár po dvou a půl hodině.

kkk-(1).jpg

Škoda je předběžně odhadnuta na 300 tisíc korun, příčina požáru je v šetření. Během likvidace požáru část jednotek hasičů přejela na další nahlášenou událost v Sokolově a to požár bytu v panelovém domě.

hasic-auto5E.jpgZasahující jednotky:
HZS CHZ Sokolov (CAS 24 Scania)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, VEA Toyota)
HZS Karlovy Vary (CAS 24 Scania)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
JSDH Chodov (CAS 20 T815)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj- Foto: HZS Karlovarský kraj