Vánoce pro hasiče klidné rozhodně nebyly

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

25.12.2019 | Karlovarský kraj
Vánoce pro hasiče klidné rozhodně nebyly

Hořící auta, dopravní nehody, ale i utonulá osoba. Hasiči měli během Štědrého dne hodně práce

Celkem patnáct událostí během štědrovečerního dne. Taková je vánoční bilance hasičů v Karlovarském kraji. Jedná se o vyšší počet výjezdů, než v předchozích letech. Hasiči poskytovali technickou pomoc, zasahovali u dopravních nehod a nevyhnuly se jim ani požáry. Hned po půlnoci z pondělí na úterý zasahovaly tři jednotky hasičů u požáru zahradní chatky v Habartově na Sokolovsku, kdy oheň téměř celou chatku zničil. Příčina a výše škody je v šetření. Ještě v noci pak hasiči zachránili psa z koryta potoka v Hroznětíně, vyjížděli na poplach požární elektronické signalizace v podniku Čepro Hájek a zasahovali u poškozeného ventilu parovodu u Březové na Sokolovsku. V dopoledních hodinách vyjížděli společně s policií k řece Ohři pod chebským hradem, kde z vody vytáhli utonulého muže. V Sokolově byli hasiči povoláni k hlášenému úniku plynu v bytovém domě, uvnitř objektu byl plyn slabě cítit, měřením hasiči žádné nebezpečné koncentrace nezjistili. Po poledni uhasili hasiči ze stanice Mariánské Lázně hořící osobní auto na silnici u Trstěnic, odpoledne hasiči z Chodova vyjížděli otevřít dveře bytu, za kterými ležela zraněná osoba. K dalšímu otevření bytu byli hasiči povoláni v Sokolově. V odpoledních hodinách hasiči zasahovali u dvou dopravních nehod. První se stala u Perninku na Karlovarsku, kde havarované vozidlo samo oznámilo souřadnice nehody na svojí centrálu v Německu, odtud operátoři volali na tísňové linky do Čech. Druhá nehoda se stala u Tatrovic na Sokolovsku. Ve večerních hodinách likvidovali hasiči požár svíček na hřbitově v Ostrově, v Chebu otevřeli uzavřený byt, u Mírové na Karlovarsku uhasili hořící osobní auto a posledním ´vánočním´ výjezdem bylo otevření dodávky u Hroznětína s poškozeným zámkem, ve které zůstal uživatel auta. Den před Štědrým dnem, v pondělí 23. prosince, pak hasiči v Chebu zasahovali v bytě, kde na stole hořel adventní věnec. Díky včasnému zpozorování se požár nikam dál nerozšířil.
Zdroj: HZS Karlovarského kraje