Výstraha se naplnila, hasiči ve čtvrtek vyjížděli k více než dvě stům událostí

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

22.10.2021 | Karlovarský kraj
Výstraha se naplnila, hasiči ve čtvrtek vyjížděli k více než dvě stům událostí

Nejčastějším zásahem bylo odstranění vyvráceného nebo zlomeného stromu

K prvnímu zásahu v souvislosti s počasím vyjížděli hasiči v Karlovarském kraji ve čtvrtek krátce před šestou hodinou ráno. Podle výstrahy meteorologů měl na území kraje foukat během dne silný vítr, v nárazech měl dosahovat rychlosti přes 100 km za hodinu. Během dne tak hasiči vyjížděli celkem ke 212 zásahům, což je téměř dvacetkrát více, než je průměrný počet zásahu na den v KV kraji. Z tohoto počtu bylo 165 výjezdů typu odstranění stromu, tedy odstranění zlomených či vyvrácených stromů, které například blokovaly provoz na silnicích, spadly na vozidla či na objekty nebo spadly na dráty elektrického vedení. Dalších 24 událostí bylo typu odstranění nebezpečných stavů, tedy nejčastěji poškozené krytiny střech. Dvakrát ve čtvrtek zasahovali hasiči u požáru, jednou hořel strom, který spadl na trakční vedení, ve druhé případě začalo hořet osobní auto. Šestkrát zasahovali hasiči u dopravních nehod, z toho minimálně ve třech případech opět v souvislosti s počasím, kdy například v Karlových Varech narazil osobní vlak do stromu spadlého na koleje nebo u Dolních Niv narazil autobus převážející děti do spadlého stromu. U žádné události, která se stala v souvislosti se silným větrem, nemají hasiči hlášené ani jedno zranění. Další čtvrteční události byly například výjezdy k hlášené požární elektronické signalizace, únik provozních kapalin na vozovku, únik plynu v bytovém domě nebo poskytnutí náhradního zdroje elektrické energie. Na likvidace všech 212 událostí v průběhu čtvrtka se podílelo 65 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Zasahující jednotky:

Abertamy, Bečov nad Teplou, Bochov, Boží Dar, Březová (KV), Březová (SO), Bukovany, Dolní Žandov, Drmoul, Habartov, Hájek, Hazlov, Horní Slavkov, Hroznětín, Cheb (3), Chodov (SO), Drmoul, Chyše, Jáchymov, Jindřichovice, Krajková, Královské Poříčí, Kraslice (2), Krásná, Kynšperk nad Ohří, Kyselka, Lázně Kynžvart, Loket, Merklín, Milíkov, Mnichov, Nejdek, Nová Role, Oloví, Ostrov, Otročín, Pernink, Plesná, Potůčky, Rotava, Skalná, stanice Aš, stanice Cheb, stanice Chemické závody Sokolov, stanice Karlovy Vary, stanice Kraslice, stanice Mariánské Lázně, stanice Sokolov, stanice Toužim, Stanovice, Stará Role, Stráž nad Ohří, Stružná, SŽ Cheb, Štědrá, Tašovice, Teplá, Toužim, Tři Sekery, Útvina, Velichov, Verušičky, VHJ Hradiště, Vintířov, Žlutice

mapa.jpg
Přehled míst zásahů hasičů ve čtvrtek 21. října