Z hořícího bytu v domě pro seniory v Chebu hasiči zachránili dva seniory

HZS Karlovarský kraj //Žhavé aktuality/Z regionů

24.07.2018
Z hořícího bytu v domě pro seniory v Chebu  hasiči zachránili dva seniory
pozar32.jpg
K požáru v jednom z bytů chebského domova pro seniory vyjížděli hasiči v úterý, 24.července 2018 před desátou hodinou dopoledne.

ViewImage-aspx.jpg

pozar7.jpgPožár zasáhl vybavení bytu ve 4. patře, zakouřená pak byla i další dvě poschodí nad místem požáru. Přivolaní hasiči z hořícího bytu zachránili dva seniory, které předali do péče záchranné služby.

yy.jpg

zacharna22.jpgZ patra, kde hořelo, následně provedli záchranu dalších klientů. Pět z nich převezla záchranná služba do nemocnic v Chebu a Sokolově. V době příjezdu na místo požáru dostal velitel zásahu informaci od pečovatelek, že uvnitř domu je zhruba osmdesát klientů plus personál.

evakuace-1.jpgPečovatelky po zpozorování požáru začaly s evakuací klientů, méně pohyblivým pomáhali hasiči. Samotný požár se díky rychlému zásahu nerozšířil do dalších místností, celý dům bylo nutné ale důkladně odvětrat. Plameny dostali hasiči pod kontrolu během několika minut po příjezdu na místo, celkově trval zásah dvě hodiny. Před polednem se senioři z pater pod požárem a nad požárem mohli začít vracet zpět do svých bytů.

yx.jpg

ubytovani.pngPro sedm klientů domova, kteří bydlí v bytech v patře, kde hořelo, bylo nutné najít náhradní ubytování. Společně s hasiči řešil možnosti náhradní ubytování ředitel domova pro seniory, starosta města Cheb i náměstek hejtmanky pro oblast sociálních věcí a bezpečnosti.

yyy.jpg


hledani-4423.jpgPříčina požáru je v šetření, odhadovaná škoda je 200 tisíc korun.

hasic22.pngZasahující jednotky:
HZS Cheb (CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7, AŽ 37 Iveco)
HZS Sokolov (CAS 20 Scania)
HZSp SŽDC (CAS 20 Scania)
JSDH Cheb Háje (CAS 15 Renault)
JSDH Kynšperk (CAS 20 T815)
JSDH Březová (CAS 20 T815)
 
Zdroj:

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj 
Foto: HZS Karlovarský kraj

FOTOGALERIE