Z ohřívače se uvolnil nebezpečný plyn

25.03.2019 | Ilustrační foto
Z ohřívače se uvolnil nebezpečný plyn
plyn-ohr-vody.jpg
Společně se záchrannou službou zasahovali hasiči v neděli, 24.března 2019,  večer,  ve Střížově u Chebu.

Z plynového ohřívače vody, takzvané karmy, se zde uvolnilo větší množství nebezpečného oxidu uhelnatého. Hasiči v místnostech naměřili zvýšené koncentrace, bylo nutné důkladné odvětrané a to i s použitím přetlakové ventilace. Jedna osoba intoxikována plynem byla převezena do nemocnice, další tři osoby zkontrolovala posádka záchranné služby na místě. Kromě zasaženého bytu zkontrolovali hasiči i okolní byty, zde nebylo naměřeno nic. Uživatelům doporučili hasiči revizi plynového zařízení v koupelně.

priznaky-CO1-702x459.jpg

Oxid uhelnatý vzniká při nedokonaném hoření například v plynovém průtokovém ohřívači vody, zpravidla u ohřívače ve špatném technickém stavu. Při používání plynového ohřívače je důležité dostatečné větrání místnosti, kde je ohřívač umístěný. Před otravou plynem může varovat instalovaný hlásič, který včas zjistí vysokou koncentraci. Čidlo aktivovalo záchranáře i v tomto případě.

hasic-aut.jpgZasahující jednotka:
HZS Cheb (CAS 20 Scania)

Martin Kasal, tiskový mluvčí HZS Karlovarský kraj   - Foto: HZS Karlovarský kraj