Za posledních šest dní zasahovali hasiči u vyššího počtu dopravních nehod

HZS Karlovarský kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

30.03.2017
Za posledních šest dní zasahovali hasiči u vyššího počtu dopravních nehod

Tvrzení, že se slunečným počasím klesá pozornost řidičů na silnicích, může znít jako klišé. Z přehledu zásahů hasičů v Karlovarském kraji za posledních šest dní, kdy se v kraji výrazně oteplilo a panovalo slunečné počasí, jasně vyplívá nárůst řešených dopravních nehod. A to i těch vážných.
aaaaaaaaaa.jpg

Od soboty 25.března 2017b hasiči v kraji zasahovali u patnácti dopravních nehod. Při nich se zranilo celkem 11 osob, tři z nich museli hasiči vyprošťovat s použitím hydraulických nástrojů. Nehody se staly u Hazlova, Skalné, Bečova nad Teplou, Mariánských Lázní, Ostrova, Dolního Rychnova, Karlových Varů, Andělské Hory, Merklína, Boru, Chebu, Útviny či Františkových Lázní. Asi nejvážnější dopravní nehodu řešili hasiči ze dvou jednotek v sobotu 25.3 2017 u Hazlova, kde po střetu dvou osobních aut museli hasiči dva zraněné vyprostit, záchranná služba na místo povolala pro jejich transport vrtulník. Výjimkou v tomto počasí nejsou ani dopravní nehody motorkářů, ty se v tomto období obešly bez vážnějších zranění.
bbbbb.jpg

V Aši museli hasiči vyprošťovat osádku auta, na místě byl i záchranářský vrtulník.

Na řešení nehod v posledních dnech se podílelo šestnáct jednotek hasičů.

FOTOGALERIZE z dopravní nehody u Hazlova řada označená: n

FOTOGALERIE z dopravních nehod u Bečova, Boru, Dolního Rychnova a Merklína řada označená: a,b

Martin Kasal

HZS Karlovarského kraje