12.-14.6.2020 Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

15.06.2020 | Královéhradecký kraj
12.-14.6.2020 Víkendové zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali od pátku 12. 6. do neděle 14. 6. 2020 celkem 70 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 12. 6. 10:57
Profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové zajistila místo dopravní nehody dvou osobních automobilů ve Střelecké ulici. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hasiči zabezpečili vozidla proti vzniku požáru a zlikvidovali uniklé provozní kapaliny.

Lochenice – dopravní nehoda – 13. 6. 15:23
Na silnici č. 33 u obce Lochenice zasahovala profesionální jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská. Střetla se zde dvě osobní vozidla, nikdo nebyl zraněn.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13. 6. 17:58
V části Věkoše odstranila profesionální jednotka z centrální stanice následky dopravní nehody osobního automobilu, který vjel do menšího rybníčku. Dva lidé se z vozu dostali svépomocí, jeden člověk byl předán do péče ZZS. Pomocí navijáku nejdřív hasiči přiblížili automobil ke břehu a následně jej vyprostili ven.

Hradec Králové – požár – 14. 6. 10:25
Profesionální jednotka z centrální stanice zlikvidovala požár odpadkového koše na třídě SNP, událost se obešla beze škody.

Stračov – dopravní nehoda – 14. 6. 14:40
V katastru obce Stračov zasahovali profesionální hasiči z Hořic a JSDH Nechanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel, z nichž jedno začalo hořet. Jedno auto skončilo po nárazu v poli, druhé, které zůstalo na komunikaci, bylo zasaženo požárem. Při příjezdu hasičů byli všichni účastníci nehody mimo své vozy, jedna osoba byla předána do péče ZZS. Jednotky požár rychle zlikvidovaly, postaraly se o odstranění uniklých provozních kapalin i úklid vozovky.

Střezetice – železniční dopravní nehoda – 14. 6. 16:43
V katastru části Dlouhé Dvory zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Chlum (Všestary) u dopravní nehody vlaku a osobního automobilu. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, odnesly to „pouze“ plechy. Jednotky místo události zajistily a vyčkaly do příjezdu drážní jednotky z Nymburka, která si místo zásahu převzala.

Zásahy v souvislosti s počasím:
Na Hradecku odstranili hasiči spadané stromy z komunikací v katastru Kosic a Chlumce nad Cidlinou.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Slatiny – dopravní nehoda – 12. 6. 14:57
V části Milíčeves zasahovala profesionální jednotka ze stanice Jičín u dopravní nehody, kdy došlo ke střetu osobního vozidla s člověkem. Osobu si převzala do péče ZZS, jednotka pomohla se zajištěním místa události.

Holín – dopravní nehoda – 12. 6. 17:29
Profesionální jednotka ze stanice Jičín zasahovala u dopravní nehody dvou osobních automobilů, dva lidé byli zraněni a předáni do péče ZZS. Jednotka se postarala o úklid vozovky.

Nová Paka – požár – 13. 6. 08:44
V ulici Prokopa Holého došlo k zahoření v motorovém prostoru nákladního vozidla, na místo jela profesionální jednotka z novopacké stanice. Při příjezdu hasičů už motor nehořel, jednotka vozidlo ochladila. Při události nevznikla žádná škoda.

Vidochov – požár – 14. 6. 16:46
Novopacká profesionální jednotka likvidovala ve Vidochově požár plastové popelnice a kompostéru. Za vznikem události stála nedbalost. Škoda byla předběžně vyčíslena asi na 12 tisíc korun.

Zásahy v souvislosti s počasím:
Na Jičínsku odstranili hasiči spadané stromy z komunikací v katastru Ostroměři, Libošovic (Malá Lhota), a Železnice. S čerpáním vody a čištěním propustí a kanalizací pomohly dobrovolné jednotky ve Valdicích a obci Radim.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Police nad Metují – záchrana osob – 12. 6. 17:33
V katastru části Hlavňov zasahovalo několik jednotek hasičů a Skalní záchranná služba, vyhledávaly ztracené osoby ve skalách. Na místě byly utvořeny dvě pátrací skupiny, které pátraly ve směrech k Pískové a Kovářově rokli. Lidé byli v pořádku bez zranění nalezeni a dopraveni zpět ke svému vozidlu. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Broumov a Náchod, JSDH Police nad Metují a Skalní záchranná služba.

Náchod – dopravní nehoda – 13. 6. 16:10
V Raisově ulici zasahovala profesionální jednotka ze stanice Náchod, střetla se zde dvě osobní vozidla. Dva lidé byli při nehodě zraněni, postarala se o ně ZZS. Hasiči místo události zabezpečili a odpojili akumulátory u vozidel. Odtah si zajistili majitelé.

Zásahy v souvislosti s počasím:
Na Náchodsku odstranili hasiči spadlý strom z komunikace v Dolanech (Krabčice).

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Častolovice – technická pomoc – 13. 6. 21:17
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Častolovice pomohli imobilní osobě.

Zásahy v souvislosti s počasím:
Na Rychnovsku odstranili hasiči spadlý strom z komunikace v obci Liberk, části Prorubky.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Trutnov – dopravní nehoda – 12. 6. 15:19
Profesionální jednotka z Trutnova odstranila následky dopravní nehody v Nádražní ulici. Osobní vozidlo zde nabouralo do zaparkovaných aut, celkem byly účastníky čtyři vozidla. Při události nebyl nikdo zraněn.

Zásahy v souvislosti s počasím:
Na Trutnovsku odstranili hasiči spadlé stromy z komunikací v katastru Trutnova, Dolní Branné, Žacléře (Prkenný Důl), Janských Lázní, Mostku (Debrné). Oplach komunikace od bláta a čištění kanalizace pak zajišťovali dobrovolní hasiči v Dolní Kalné.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje