8.10.2020 Zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

09.10.2020 | Královéhradecký kraj
8.10.2020 Zásahy hasičů v Královéhradeckém kraji

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali ve čtvrtek 8. 10. 2020 celkem 27 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Všestary – dopravní nehoda – 05:29

K dopravní nehodě, kdy mělo osobní vozidlo narazit do sloupu, vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská. Nehoda se stala na křižovatce silnice č. 35 s odbočkou na část Bříza. Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasiči odstranili vrak vozidla mimo komunikaci, tím obnovili v místě provoz.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:26

V Blahoslavově ulici zasahovali profesionální hasiči z centrální stanice u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jednotka zabezpečila místo události, dvě osoby si do své péče převzali zdravotničtí záchranáři. Hasiči následně odstavili havarovaná vozidla mimo komunikaci, kde počkala na odtah.

Smiřice – dopravní nehoda – 13:40

Na silnici č. 33 u Smiřic došlo k dopravní nehodě osobního a nákladního vozidla, na místě zasahovala profesionální jednotka z Jaroměře. Nehoda se stala blízko železničního přejezdu, do profilu tratě nezasáhla. Jednotka se postarala o zajištění a úklid místa události. ZZS převzala do péče jednu osobu.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 15:11

Profesionální jednotka z hradecké centrály vyjela do části Slatina, kde došlo k dopravní nehodě osobního automobilu. Ten mělo vyjet ze zatáčky a následně skončil v příkopu. Jeden člověk se při nehodě zranil, postarali se o něj zdravotničtí záchranáři. Jednotka zajistila havarovaný automobil, odpojila akumulátor, odstranila následky a předala místo zásahu policistům.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 16:24

V Předměřicích nad Labem došlo v Hradecké ulici k dopravní nehodě dvou osobních vozidel, která se sice obešla bez zranění osob, byl ale poškozen sloupek přívodu elektřiny. Jednotka místo nehody zajistila, proud musel být v místě odpojen.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Nová Paka – požár – 07:48

Novopacká profesionální jednotka vyjela do části Kumburský Újezd, kde došlo k požáru osobního vozidla. Při příjezdu hasičů byl požár v motorové části lokalizován, jednotka chladila zasaženou část pomocí vysokotlakého proudu vody a odpojila akumulátor. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na vozidle, škoda byla vyčíslena asi na pět tisíc korun.

Jičín – dopravní nehoda – 13:41

Na obchvatu Jičína došlo k dopravní nehodě nákladního auta, dvou osobních vozidel a dvou dodávek. Na místo jela profesionální jednotka z Jičína. Při nehodě nebyl naštěstí nikdo zraněn. Jednotka zajistila místo nehody a řídila kyvadlově dopravu do příjezdu policistů. Hasiči poté pomohli s naložením osobních aut na odtah, nákladní vozidlo bylo schopné další jízdy do servisu po vlastní ose. Hasiči se postarali o úklid vozovky.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Šonov – požár – 03:52

Broumovská profesionální a dobrovolná jednotka hasičů likvidovaly požár bioodpadu na poli, jednalo se o rozsah asi 1x1 m. Při události nevznikla žádná škoda.

Červený Kostelec – dopravní nehoda – 07:37

U dopravní nehody dvou osobních vozidel zasahovali profesionální hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Nikdo nebyl zraněn. Jednotky odstranily havarované automobily mimo komunikaci a postaraly se o úklid vozovky.

Heřmanice – dopravní nehoda – 07:54

Na silnici č. 37 v obci Heřmanice zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře u dopravní nehody dvou osobních vozidel. Jednotka provedla úklid vozovky od střepů, úlomků a uniklých provozních kapalin.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Černíkovice – dopravní nehoda – 04:46

V části Domašín zasahovali profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Solnice u dopravní nehody osobního automobilu, který skončil mimo komunikaci. Jeden zraněný člověk byl v péči ZZS. Hasiči zajistili havarované vozidlo, opojili akumulátor a zkontrolovali jej na případný únik provozních kapalin.

Deštné v Orlických horách – technická pomoc – 11:58

Místní dobrovolná jednotka z Deštného v Orlických horách pomohla s vyproštěním malého nákladního automobilu.

Kostelec nad Orlicí – únik nebezpečné látky – 16:43

Profesionální jednotka z Rychnova nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí likvidovaly vylitý motorový olej na polní cestě. Zasažena byla plocha asi 5x1 m. Kontaminovanou půdu hasiči shrabali a odvezli. O události byli informováni zástupci odboru životního prostředí.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Vrchlabí – dopravní nehoda – 12:05

Profesionální jednotka ze stanice Vrchlabí byla vyslána do Krkonošské ulice, kde došlo ke srážce osobního vozidla a cyklisty. Jeden člověk byl zraněn. Hasiči poskytli první předlékařskou pomoc, o pacienta se následně postarala zdravotnická záchranná služba.

Malé Svatoňovice – únik nebezpečné látky – 19:52

Profesionální jednotka z Trutnova zlikvidovala ve spolupráci s místní dobrovolnou jednotkou olejovou skvrnu na vozovce, skvrna byla na asi 100 m dlouhém úseku.

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 23:02

V lokalitě Harta odstranili profesionální hasiči z královédvorské stanice následky dopravní nehody osobního vozidla. Nikdo nebyl při události zraněn, došlo pouze k úniku provozních náplní. Hasiči místo nehody zajistili, únik kapalin zasypali sorbentem, pomohli s naložením automobilu na odtah a postarali se o úklid vozovky.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje