AKTUALIZACE 1 Hasiči zasahují v Královéhradeckém kraji. Vítr byl příčinou tragické události

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
vitr-silny.jpg
Od půl osmé do jedenácté hodiny dopoledne řešili hasiči po celém Královéhradeckém kraji více než sto padesát událostí. Převažující činností hasičů je odstraňování a likvidace spadlých stromů a větví.

Bohužel již ovšem došlo i tragické události, kdy ve Valtickém předměstí v Jičíně spadl na staršího muže procházejícího po chodníku vzrostlý modřín a na místě ho usmrtil. Hasiči z Jičína na místě asistovali při likvidaci následků nehody.

Řadu zásahů měli hasiči v Hradci Králové a okolí. Na Slezském Předměstí v Hradci Králové například spadl strom do kolejiště v blízkosti místního nádraží. V ulici K Sokolovně strom dočasně znemožnil průjezd městské hromadné dopravy. Na Slezském předměstí poškodil strom zaparkovaná osobní auta, při události nebyl nikdo zraněn. V Třebechovicích pod Orebem shodil vítr dva vzrostlé stromy a třetí strom hrozil pádem na rodinný dům. Na místě zasahovala místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Na Trutnovsku měli hasiči také již od rána plné ruce práce. Ve Vrchlabí v Jihoslovanské ulici vítr poničil střechu a střešní okno, podobné škody napáchal také na střechách domů v Arnultovicích a Radvancích.

Na Jičínsku kromě výše uvedené tragické události vyvracel vítr stromy například ve Staré Pace, kde kmen spadl do drátů elektrického vedení a hasiči na místě spolupracovali s energetiky. V Ostroměři na Jičínsku spadl strom do kolejiště, následně do něj najel osobní vlak. V době nehody v něm cestovali dva cestující, kteří vyvázli bez zranění. Zranění u této události ovšem utrpěl jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, když na něj spadla uvolněná větev. Hasič byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Silnice mezi Hradcem Králové a Jičínem byla v místě události dočasně zcela neprůjezdná.

Na Rychnovsku také strom spadl do kolejiště a to poblíž Zdobnice. Hasiči strom odstranili a provoz na trati byl brzy obnoven. V obci Záměl místní jednotky hasičů odstraňovaly několik popadaných stromů.

Na Náchodsku krátce po půl deváté ráno spadl vzrostlý strom na rodinný dům a elektrické vedení v Rožmitálu.
Další desítky událostí řešili hasiči na pozemních v obcích i ve volné přírodě po celém kraji.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje