AKTUALIZACE 2.Hasiči v souvislosti se silným větrem od ranních hodin zasahují v Královéhradeckém kraji

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
AKTUALIZACE 2.Hasiči  v souvislosti se silným větrem od ranních hodin zasahují v Královéhradeckém kraji
vitr-silny.jpg
Od nedělního rána do druhé hodiny odpolední řešili profesionální a dobrovolní hasiči v Královéhradeckém kraji už více než čtyři stovky událostí v souvislosti s přetrvávajícím silným větrem. Nejčastěji odstraňují popadané stromy, větve nebo zabezpečují poškozené střechy. Hasiči jsou na takovéto mimořádné události připraveni a řádně školeni, procházejí mimo jiné například speciálním výcvikem pro práci s motorovou pilou a práci ve výškách.

VITR.jpg
Ve 14:00 hodin hasiči na území Královéhradeckého kraje aktuálně zasahují u dalších asi sto čtyřiceti událostí. Operátoři tísňové linky 112 na Krajském operačním a informačním středisku nabírají i několik oznámení během jediné minuty. Už teď je tedy zřejmé, že očekávaná vichřice za sebou po poslední říjnové neděli zanechá velké materiální škody.

VITR.jpg
Po tragické dopolední události v Jičíně, kdy pod spadlým stromem zemřel starší muž, se všechny odpolední události obešli naštěstí zatím bez zranění.

VITR.jpg
Vítr ničil v odpoledních hodinách nejenom stromy, ale také střechy a konstrukce domů.

Ve Zborovské ulici v Rychnově vichřice poškodila střechu na místní škole,

poničena byla dále například plechová střecha na jednom z domů na Masarykově náměstí v Solnici také na Rychnovsku

nebo na škole Boženy Němcové v Jaroměři.

Uvolněné plechy ze střechy hrozily pádem na terminálu městské hromadné dopravy v Hradci Králové a nebo také na místní tělocvičně v Novém Městě nad Metují na Náchodsku.

V Doudlebách na Rychnovsku spadl strom na místní rekreační objekt a poničil ho.

Ve všech případech se hasiči snažili zajistit poškozené konstrukce proti dalšímu poškození a likvidovali vzniklé škody.

VITR.jpg
Vítr nešetřil ani dopravní značení a billboardy, k jejichž poškození došlo na mnoha místech podél silnic i ve městech, jako například na Rašínově třídě v Hradci Králové.

VITR.jpg
Hasiči zasahují v maximálních možných počtech a pro případ potřeby jsou připravené i další zálohy, personálně posílena byla také směna operátorů na tísňové lince 112, tak aby bylo možné vyhovět všem volajícím oznamovatelům i v nestandardních podmínkách.

Zdroj :
 mjr. Mgr. Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje