AKTUALIZACE 3 V Královéhradeckém kraji hasiči zasahují v souvislosti se silným větrem

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.10.2017
vitr-silny.jpg
Od sedmé hodiny ranní do šesté hodiny večerní řešili profesionální a dobrovolní hasiči v Královéhradeckém kraji více než pět set událostí, převážně souvisejících s extrémním větrem. Situace se na Královéhradecku uklidnila až po páté hodině odpolední, kdy se hasiči po náročné směně začali vracet na své požární stanice.

Na Krajském operačním a informačním středisku hasičů se jednalo o nejvyšší četnost nabíraných událostí v průběhu jednoho dne za posledních několik let. Operátoři tísňové linky 112 řešili až několik oznámení během jediné minuty a tato činnost plně zaměstnala na celý den deset operátorů, operačních techniků a operačních důstojníků.

Hasiči ještě v odpoledních hodinách zasahovali například:
u utržené střechy na rodinném domě v Sekeřicích na Jičínsku,
likvidovali strom, který spadl na chatu a strhl kus střechy a komín v Bělči nad Orlicí,
nebo odstraňovali vyvrácený strom, který skončil na střeše školy v Hradci Králové – Kuklenách.

Na mnoha místech spadlé stromy omezily provoz na pozemních komunikacích, například:
na křižovatce u Zdobnice na Rychnovsku.

Stromy opět padaly také na železniční tratě, u Heřmanic nedaleko Nové Paky na Jičínsku musel před takovým stromem zastavit projíždějící vlak a vyčkat na jeho odstranění.

Nejenom v těchto případech profesionální i dobrovolní hasiči poskytli pomoc a významně tak přispěli k likvidaci a eliminaci škod způsobených touto neobvyklou klimatickou situací.

mjr. Mgr. Ondřej Sezima - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje