Aktualizace/Příčina požáru stáje v Jívce na Trutnovsku

28.08.2018
Aktualizace/Příčina požáru stáje v Jívce na Trutnovsku
vysetrovini-11.jpg
Dnes, 25.srpna 2018,  se na místo události vrátil vyšetřovatel hasičů, kterému se podařila vypátrat příčina požáru a byla také přesněji vyčíslena škoda, kterou plameny napáchaly.

x.jpg

vysetrovani22.jpgŠetřením na místě události bylo zjištěno, že příčinou požáru byla technická závada na malotraktoru VINEA 30 HP, který byl po příjezdu odstaven v přípravně stáje pro koně. Plameny zničily kompletně celou stáj s přípravnou, traktor zn. ZETOR, malotraktor zn. VINEA, elektrickou instalaci, vybavení stáje, pivovarský vůz a oheň také poškodil deratizační cisternu.

xx.jpg

penize-skody2.jpgPřímá škoda způsobená požárem byla  odhadnuta na 2,5 milionu korun. Díky zásahu hasičů se podařilo uchránit hodnoty ve výši asi 2 milionů korun. Této částce odpovídá druhá stáj pro koně, která stojí vedle vyhořelého objektu.

sipkaQ.pngK  požáru došlo v pondělí 27. 8. 2018 před 15. hodinou. Při příjezdu na místo požáru bylo zjištěno, že hoří v části Dvorka, kde jsou stáje pro chov koní. Požárem byla zasažena jedna ze stájí i s přípravnou. Jednalo se o objekt s kovovou konstrukcí obloženou dřevem. Rychlém šíření požáru napomáhal nárazový vítr. Na místě zasahovalo celkem 8 jednotek požární ochrany.

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje