Auto nabouralo do roubenky

18.07.2023 | Rtyně v Podkrkonoší/ Královéhradecký kraj
Auto nabouralo do roubenky

Rtyně v Podkrkonoší - dopravní nehoda - 16. 7. 16:40

Dopravní nehoda osobního vozidla, které havarovalo na silnici č. 14 ve Rtyni v Podkrkonoší, zaměstnala odpoledne profesionální hasiče ze stanice Trutnov a dobrovolné z Úpice. Řidič vyjel s autem mimo komunikaci, prorazil plot a narazil do roubenky.

Osoba z auta vyvázla bez zranění, zato stěna roubenky se nárazem posunula o 30-40 cm směrem dovnitř objektu. Hasiči zabezpečili místo události a kvůli poškození stěny povolali statika, který měl posoudit, zda je objekt obyvatelný.

Na místě byl pro všechny případy připravený technický kontejner pro stabilizaci budov z trutnovské stanice, povolána byla i speciální technika z centrální královéhradecké stanice. Ta nebyla nakonec na místě potřeba a byla odvolána po cestě k zásahu.

Verdikt odborníka byl po posouzení pro obyvatele pozitivní, nosné trámy byly v pořádku. Automobil byl vyproštěn, hasiči pak zpevnili stěnu pomocí dvou vložených trámů. Zásah byl ukončen před 19. hodinou.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, MBA., tisková mluvčí
FOTO: HZS HKK