Během dvou hodin hasiči vyjeli ke dvěma desítkám události kvůli silnému větru

HZS Královéhradecký kraj//Žhavé aktuality/Z regionů

02.03.2017
Během dvou hodin hasiči vyjeli ke dvěma desítkám události kvůli silnému větru
Ve čtvrtek 2. března 2017 do 14.00 hodin zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji zvýšený počet výjezdů k popadaným stromům a větvím. 
Tisková zpráva ze dne 2. března 2017, 14:00 hodin
Od dnešní půl dvanácté dopoledne do druhé hodiny odpoledne zasahovali u téměř dvou desítek událostí, které způsobil silný vítr.
Na Hradecku zasahovali profesionální hasiči z Hradce Králové – stanice Pražská a Jaroměře u obcí Vrchovnice a Holohlavy, kde odklízeli popadané stromy.
Profesionální hasiči z Jičína a dobrovolní hasiči z Libáně provizorně upevňovali poškozenou střechu místního obecního úřadu. U obce Stav na Jičínsku zase hasiči odklízeli strom z komunikace.
Jednotky profesionálních hasičů z Jaroměře, Náchoda, Dobrušky a dobrovolných hasičů z Horní Radechové, Nového Města nad Metují, Dolní Radechové zasahovaly během dnešního dne na mnoha místech na Náchodsku u popadaných stromů a zlomených větví. V ulici Brné ve Velkém Poříčí spadl strom na projíždějící vozidlo Iveco. Nehoda se obešla bez zranění a hasiči strom rozřezali a odstranili. V Novém Městě nad Metují zajišťovali uvolněný okap na domě, který hrozil pádem. V ulicích Josefa Šímy v Jaroměři odstraňovali spadlý strom. Dále také v Horní a Dolní Radechové, Šonově u Nového Města nad Metují, Jestřebí nebo Náchodě.
Na Trutnovsku hasiči odstraňovali stromy v Lipnici a trutnovské městské části Babí, kde poškodil osobní vůz. I tato událost se obešla bez zranění.
 
Martina Žahourková
Tiskový odbor
HZS Královéhradecký kraj