Během sobotního dne zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji na třicítku zásahů. Vítr lámal stromy zejména na Náchodsku.

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.03.2018

Územní odbor Náchod

Během sobotního dne, 17.3.2018 zaznamenali hasiči v Královéhradeckém kraji na třicítku zásahů, z toho je asi polovina technická pomoc při odstraňování spadlých stromů.
 stazeny-soubor-(1).jpg

Nejvíce napilno měli hasiči na Náchodsku v okolí Nového Města nad Metují. Profesionální i dobrovolné jednotky zde nejčastěji odstraňovaly stromy spadlé přes komunikaci. Přímo v Novém Městě nad Metují v ulici Ve Vilách spadl strom na elektrické vedení a trafostanici. V Provodově-Šonově pak spadl strom na střechu rodinného domu. Hasiči pomohli majitelům pomocí automobilového žebříku s provizorním zakrytím poškozeného místa.

stazeny-soubor-(2).jpg

Hasiči odstraňovali spadlé stromy také na Rychnovsku v Rokytnici v Orlických horách a v Dobrém, na Trutnovsku v Litíči nebo na Jičínsku v Hořicích a v Pecce.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje