Chata v zahrádkářské kolonii lehla popelem

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

04.07.2019 | Hrachovec/Královehradecký kraj
Chata v zahrádkářské kolonii lehla popelem

Při požáru byla způsobena škoda asi 300 tisíc korun, nikdo nebyl zraněn.

Hořice – požár – 3. 7. 08:46

Požár chaty v zahrádkářské kolonii v lokalitě Hrachovec byl na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášen ve středu ráno před 9. hodinou. Podle prvních informací z místa události se neměly v objektu nacházet žádné osoby a požár se začínal šířit na okolní porost.

Operační důstojník vyslal na místo události tři jednotky požární ochrany, profesionální z Hořic a dobrovolné z Hořic a Miletína. Při příjezdu hasičů na místo události byla již chata v plamenech, na likvidaci požáru byly nasazeny tři vodní C proudy a jeden vysokotlaký proud vody. Požár byl zlikvidován v 10:46 hod. Chata byla požárem zničena, ohořelá konstrukce se už při dohašování začínala bortit. Jednotky ji proto musely následně rozebrat a postupně dohašovat zbylá ohniska.

Na místo události byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností nedbalost. Škoda, kterou plameny napáchaly, byla vyčíslena na 300 tisíc korun.
Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje