Devět jednotek hasičů likvidovalo požár lisu a balíků slámy

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

05.07.2019 | Barchov/Královehradecký kraj
Devět jednotek hasičů likvidovalo požár lisu a balíků slámy

Požár způsobil škodu přesahující jeden milion korun.

Barchov – požár

Devět jednotek požární ochrany z druhého stupně požárního poplachu zasahovalo ve středu v podvečer u požáru na poli v katastru obce Barchov.

Při příjezdu jednotek na místo události byl požár rozšířen na ploše asi 10x500 m, přičemž bylo zasaženo plameny asi 30 balíků slámy. Požár zároveň poškodil i zemědělskou techniku. Traktor stihli pracovníci odpojit, ale byl poničen lis na slámu. Požár jednotky lokalizovaly v 19:44 hod., likvidaci ohlásil velitel zásahu v 20:06 hod.

Za vznikem požáru stála s největší pravděpodobností technická závada na lisu. Škoda, kterou plameny napáchaly na zemědělském stroji, byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, 20 tisíc činila škoda na balících se slámou. Nikdo nebyl při požáru zraněn. V letošním roce se jedná o první požár v přírodním prostředí, který výší škody přesáhl hranici jednoho milionu korun.

Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové – Pražská a Hradec Králové – U Přívozu a JSDH Nové Město nad Cidlinou, Nový Bydžov, Kosice, Nechanice, Chlumec nad Cidlinou, Lhota pod Libčany a Libčany. Jednotka z Kosic držela dohled nad požářištěm do nočních hodin.
Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje