Dopravní nehody: bouralo se hlavně na Hradecku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

25.06.2019 | Královehradecký kraj
Dopravní nehody: bouralo se hlavně na Hradecku

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v pondělí 24. 6. 2019 celkem 36 událostí.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec Králové – dopravní nehoda – 06:33

V hradecké části Svinary v Podhůrské ulici odstraňovali profesionální hasiči z centrální stanice následky dopravní nehody tří osobních vozidel. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, hasiči zabezpečili místo události a postarali se po došetření o úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 07:36

Nehoda kamionu v části Nový Hradec Králové se stala v pondělí krátce po půl osmé ráno. Kamion vyjel mimo vozovku, kde skončil na boku. Jednotka z centrální hradecké stanice místo události zajistila, zkontrolovala, zda nedochází k úniku provozních kapalin a řídila v místě nehody dopravu. Místo zásahu si následně převzali policisté, kamion vyprostila specializovaná firma.

Hradec Králové – technická pomoc – 10:48

Likvidaci nalezených kbelíků s olejem zajišťovala profesionální jednotka hasičů z centrální stanice. Látka byla objevena v části Svinary, nejednalo se o nebezpečnou chemickou látku.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 13:09

Profesionální jednotka z centrální stanice byla vyslána k nahlášené dopravní nehodě, při které byla sražena osoba na kole. Ta skončila v péči záchranářů. Hasiči místo události zajistili a vyčkali zde do příjezdu policistů.

Vysoká nad Labem – technická pomoc – 13:29

Do Hradecké ulice mířili profesionální hasiči z centrální stanice. Zavolali je sem majitelé, kterým vlivem silnějšího větru ulétl plechový zahradní domek a uvíznul na hřebeni střechy rodinného domu. Domeček se podařilo hasičům sundat a vrátili se zpět na základnu.

Skalice – požár – 14:21

Čtyřem jednotkám požární ochrany byl vyhlášen poplach v pondělí odpoledne. Operační středisko hasičů přijalo oznámení o požáru opuštěné chaty mezi Lochenicemi a Skaličkou. Průzkumem hasiči zjistili, že se jednalo o požár odpadu, plameny byly do 20 minut od nahlášení události zlikvidovány. Při události nevznikla žádná škoda.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 14:22

V ulici Bratří Štefanů odstraňovala jednotka ze stanice Hradec Králové – Pražská následky dopravní nehody tří osobních vozidel. Na místě nebyl nikdo zraněn, z havarovaných vozů ale unikly provozní kapaliny. Hasiči zasypali únik sorbentem a postarali se o úklid vozovky.

Mlékosrby – požár – 14:41

Požár osobního automobilu značky VW Lupo zaměstnal profesionální hasiče z Nového Bydžova a dobrovolnou jednotku z Chlumce nad Cidlinou. U vozidla došlo k požáru dveří, vozidlo bylo uvnitř zakouřené. Příčinou vzniku požáru byla technická závada, škoda byla předběžně vyčíslena na 15 tisíc korun. Podařilo se uchránit hodnoty ve výši asi 20 tisíc korun.

Černilov – dopravní nehoda – 15:16

Profesionální hasiči z centrální stanice a dobrovolná jednotka z Černilova zasahovali u dopravní nehody nákladního automobilu, který havaroval v části Bukovina. Vozidlo skončilo v příkopu, nikdo nebyl při události zraněn. Na místo vyjel také vyprošťovací automobil z centrální stanice, aby pomohl s uvolněním vozidla. Aby jej mohli hasiči vyprostit, musel být náklaďák za pomoci traktoru odhrabán. Po vyproštění vozidla se místní jednotka postarala o úklid vozovky.

Černožice – dopravní nehoda – 17:10

Na silnici č. 33 havaroval osobní automobil s dodávkou, nehoda se obešla bez zranění. Na místě zasahovala profesionální jednotka z Jaroměře. Hasiči zlikvidovali uniklé provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 17:25

Na Pražském Předměstí se v obchodní zóně Nový Březhrad srazila dvě osobní vozidla. Jednu zraněnou osobu si převzali do péče záchranáři. Hasiči místo události zabezpečili, odstranili následky nehody a předali místo zásahu policistům.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Jičín – technická pomoc – 17:32

Profesionální jednotka z Jičína provedla nouzové otevření dveří v Havlíčkově ulici.

Rohoznice – technická pomoc – 19:31

Profesionální jednotka z Hořic provedla odstranění stromu hrozícího pádem na komunikaci.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Velké Poříčí – technická pomoc – 07:59

Profesionální jednotka z Náchoda pomohla s nouzovým otevřením strážního domku u železnice.

Bohuslavice – požár – 16:50

Požár suchého travního porostu likvidovali profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolná jednotka z Bohuslavic. Při události nevznikla žádná škoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Čestice – dopravní nehoda – 00:31

Asi půl hodiny po půlnoci byl vyhlášen poplach profesionálním hasičům v Rychnově nad Kněžnou a dobrovolné jednotce z Týniště nad Orlicí. V obci Čestice havaroval osobní automobil, který skončil mimo vozovku. Hasiči místo nehody zajistili, řídili kyvadlově nehody dopravu a nasvěcovali místo zásahu pro policisty. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Dvůr Králové nad Labem – dopravní nehoda – 05:54

U dopravní nehody dvou osobních automobilů zasahovali v ulici 28. října profesionální hasiči z královédvorské stanice. Dvě zraněné osoby si do péče převzali záchranáři. Hasiči zajistili havarovaná vozidla proti vzniku požáru a zabránili úniku provozních kapalin.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová
HZS Královéhradeckého kraje