Dva noční požáry likvidovali hasiči na Trutnovsku

09.04.2023 | Trutnovsko/ Královéhradecký kraj
Dva noční požáry likvidovali hasiči na Trutnovsku

Havlovice - požár - 7. 4. 22:30

V Havlovicích likvidovali hasiči požár celodřevěné kůlny s garáží na zahradní techniku. Pravděpodobně byl způsobený technickou závadou na elektrické instalaci. Škoda je asi 300 tisíc. Štěstí bylo, že chalupa se nachází v těsném sousedství hasičské zbrojnice, zásah byl tak velice rychlý. Zasahujícím se podařilo uchránit vedle stojící chalupu s přístřeškem, v kterém již začínaly odhořívat trámy střechy. Uchráněné hodnoty tak představují asi 3 miliony korun.

Zasahovaly jednotky HZS Trutnov a JSDH Havlovice a Úpice.

Černý Důl - požár - 8. 4. 00:28

V penzionu v Černém Dole byl v noci zjištěn požár sauny, na který upozornil aktivovaný hlásič kouře. Na to zareagovali uživatelé penzionu úspěšným hasebním zásahem vodou z hrnce a sprchovou hadicí z vedlejšího sprchového koutu. Hasiči provedli kontrolu místa požáru a odvětrání objektu. Příčinou vzniku požáru bylo vznícení osušky, která se dotýkala tělesa kamen. Jedná se tak o důsledek nedbalostního jednání uživatele sauny, který zapnul do provozu kamna, aniž by vnitřní prostor zkontroloval. Požár se v nahřátém prostoru okamžitě rozšířil na dřevěný obklad sauny a lavici. Škoda je předběžně stanovena na 50 tis. Kč.

Foto: JSDH Havlovice, HZS KHK

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí