Hasiče zalarmovala podezřelá zásilka

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

22.08.2018
Hasiče zalarmovala podezřelá zásilka
post-zasilka.jpgPodezřelou zásilku vyzvedla jednotka na Krajském státním zastupitelství v Hradci Králové. Událost se obešla bez zranění. Obsah zásilky nyní prozkoumá laboratoř Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami.

post-zasilkanebezpecna.jpg
ilustrační foto

Oznámení o nálezu podezřelé zásilky v budově Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové v Zieglerově ulici přijalo krajské operační a informační středisko ve středu 22. srpna 2018 v 10:02 hod. Obratem sem byla vyslána profesionální jednotka z centrální stanice, která vyjela na místo s měřícím vozem a chemickým kontejnerem pro případ, že by zásilka obsahovala nebezpečnou chemickou látku.

hasici-kont.jpg
ilustrační foto

Jednotka po svém příjezdu zkontrolovala zásilku na přítomnost radioaktivního záření, ovšem s negativním pozor-radioaktivni-zareni.jpgvýsledkem. Hasiči ji poté zajistili pomocí ochranných obalů a převezli do laboratoře Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany v Kamenné u Příbrami.

Zde bude obsah podroben dalšímu zkoumání. Věcí se bude nadále zabývat Policie ČR.  policir2.jpg

por. Mgr. Martina Götzová HZS Královéhradeckého kraje