Hasiči během Štědrého dne v celém Královéhradeckém kraji zasahovali o tři výjezdy méně než loni touto dobou.

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

29.12.2017

Hasiči v Královéhradeckém kraji zaznamenali v neděli 24. prosince 2017 celkem 15 událostí.

Během Štědrého dne řešili hasiči v celém Královéhradeckém kraji celkem 15 událostí, což bylo o tři méně než loni touto dobou. Většinou se jednalo o technické pomoci nebo asistenci záchranářům při transportu pacientů.

Řešili ale také celkem tři požáry. Dva z nich vznikly od svíček a v jednom případě se jednalo o požár komínového tělesa. Celkem došlo ke zranění dvou osob, které se nadýchaly zplodin. Celková škoda, kterou požáry během Štědrého dne napáchaly, byla předběžně vyčíslena na 417 tisíc korun. Díky včasným zásahům hasičů se ale podařilo uchránit hodnoty za 1,8 milionu korun.

ÚZEMNÍ ODBOR HRADEC KRÁLOVÉ

Stěžery - požár – 00:47
U požáru rodinného domu v obci Stěžery, části Stěžírky zasahovali profesionální hasiči z obou hradeckých stanic a povoláni byli i dobrovolní hasiči ze Stěžer. Jedna osoba se nadýchala zplodin, na místě ji ošetřili přivolaní záchranáři. Požárem byla zasažena spodní část domu. Hasiči provedli na místě průzkum, zda se požár nerozšířil i do vyššího patra domu. Celý dům byl zakouřený, ale asi po půlhodině zásahu se podařilo jednotkám šíření požáru zastavit. Poté začaly prostor odvětrávat a dohašovaly ohniska v přízemí domu.
Škoda způsobená požárem byla předběžně vyčíslena asi na 400 tisíc korun, uchráněné hodnoty jsou v hodnotě 600 tisíc korun. Příčinou požáru byla zapálená svíčka.

Hradec Králové – technická pomoc – 07:47
Profesionální hasiči z hradecké centrální stanice otevírali byt v ulici pod Zámečkem, kde se nacházela osoba na vozíčku.

Hradec Králové – dopravní nehoda – 10:58
Profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská zasahovali u dopravní nehody dvou osobních vozidel v části Kukleny. Nehoda se obešla bez zranění.

Hradec Králové – technická pomoc – 20:21
Během Štědrého večera vyjížděli profesionální hasiči z centrální hradecké stanice do ulice Severní. Otevřeli zde zabouchnutý byt. Klíče byly uvnitř v zámku a doma byly tři malé děti.

Hradec Králové – požár – 21:01
Dramatickou chvíli zažili obyvatelé bytu v Hrubínově ulici během Štědrého večera. Profesionální hasiči z obou hradeckých profesionálních stanic sem vyjížděli k požáru bytu. Od svícnu zahořela pohovka, molitan a obložení. Jedna osoba se nadýchala zplodin. Hasiči provedli saturaci kyslíkem. Osobu pak předali do péče záchranářů. Škoda byla předběžně odhadnuta asi na 15 tisíc korun. Uchráněné hodnoty jsou ve výši jednoho milionu korun.

ÚZEMNÍ ODBOR JIČÍN

Bukvice – dopravní nehoda – 00:42
U dopravní nehody jednoho osobního automobilu, který se převrátil přes střechu, zasahovali profesionální hasiči z Jičína. Jedna osoba skončila v péči záchranářů.

Stará Paka – technická pomoc – 06:23
Novopačtí profesionální hasiči likvidovali vzrostlý strom, který spadl přes cestu. Událost se stala v části Krsmol.

Miletín – dopravní nehoda – 11:16

miletin.jpg
U dopravní nehody osobního automobilu zasahovali profesionální hasiči z Hořic. Vozidlo vyjelo mimo komunikaci a zůstalo na boku. Řidička byla lehce otřesena. Hasiči zajistili místo události a poté jej předali policii.

ÚZEMNÍ ODBOR NÁCHOD

Broumov – transport pacienta – 10:53
Profesionální hasiči z Broumova vypomáhali záchranářům v ulici Sídliště Křinické s transportem pacienta, který byl po resuscitaci.

Náchod – technická pomoc – 15:59
Na pomoc s otevřením bytu do ulice Krásnohorské vyjeli profesionální hasiči z Náchoda.

ÚZEMNÍ ODBOR RYCHNOV NAD KNĚŽNOU

Rychnov nad Kněžnou – technická pomoc - 5:25
Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou vyjeli do ulice na trávníku. Zde pomáhali otevřít byt, kde se nacházel muž se zdravotními obtížemi.

ÚZEMNÍ ODBOR TRUTNOV

Pec pod Sněžkou – technická pomoc – 11:52
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Horního Maršova vyjeli na pomoc do Velké Úpy. Zde se nacházelo dítě v zabouchnutém autě. Jednotka z Horního Maršova vozidlo otevřela bez poškození do pár minut.

Úpice – požár – 23:33
upice.jpg
Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Úpice byli povoláni do ulice Regnerova. Muž po návratu domů zjistil, že došlo k požáru komínu. Při příjezdu jednotek na místo již nic nehořelo, ale na místě byla ohořelá podlahová konstrukce. Vyšetřovatel příčin požárů vyloučil komínové těleso z provozu kvůli jeho poškození. Škoda byla vyčíslena asi na dva tisíce korun. Uchráněné hodnoty jsou ve výši 200 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje