Hasiči likvidovali požár garáže, dům se podařilo zachránit

07.11.2020 | Lánov/ Královéhradecký kraj
Hasiči likvidovali požár garáže, dům se podařilo zachránit

Lánov – požár – 6. 11. 2020

Čtyřem jednotkám hasičů byl vyhlášen poplach v pátek po poledni kvůli ohlášenému požáru garáže v rodinném domě v části Prostřední Lánov. Došlo k požáru vnitřního vybavení, oheň se pokoušel hasit majitel pomocí hasicích přístrojů a vodou. Po svém příjezdu hasiči požár rychle zlikvidovali a prostor garáže odvětrali. Vyšetřovatel hasičů následným ohledáním zjistil, že došlo k požáru pracovního stolu a okolních předmětů a vybavení. Příčina vzniku události je v šetření. Škoda byla předběžně vyčíslena na 50 tisíc korun, díky rychlému zásahu byl před požárem uchráněn rodinný dům. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Vrchlabí, zalarmovány byly také JSDH Lánov, Horní Lánov a Čistá – Černý Důl, které byly postupně odvolávány.

Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK