Hasiči likvidovali požár střechy horské chaty v Krkonoších

03.06.2020 | Horní Maršov/ Královéhradecký kraj
Hasiči likvidovali požár střechy horské chaty v Krkonoších

Doplnění k 3. 6. 11:30

Závěrem vyšetřovatele hasičů je, že požár vznikl pravděpodobně jako následek po úderu blesku. Škoda byla předběžně stanovena asi na půl milionu korun, uchráněny byly hodnoty v řádu milionů korun.

Horní Maršov – požár – 2. 6. 20:25

Šest jednotek hasičů bylo zalarmováno kvůli ohlášenému požáru horské chaty v části Horní Lysečiny. Požárem byl zasažen hřeben části střechy, při příjezdu hasičů na místo události nebylo plamenné hoření viditelné. Hasiči museli vstoupit do uzamčeného objektu násilím, nikdo se uvnitř nenacházel. Aby mohli zlikvidovat všechna ohniska ve vnitřku střechy, museli rozebrat části konstrukce, včetně izolace a sádrokartonů. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu v 22:31 hod. Výši škody a uchráněných hodnot, případně možnou příčinu upřesní vyšetřovatel hasičů na základě dalšího ohledání místa během středy 3. 6. 2020. Do ranních hodin zůstala na místě na dohlídku nad požářištěm dobrovolná jednotka z Horního Maršova.

Na místě události zasahovali profesionální hasiči z Trutnova a JSDH Horní Maršov, Pec pod Sněžkou, Svoboda nad Úpou, Mladé Buky, Malá Úpa. Dobrovolná jednotka Trutnov – Horní Staré Město byla v záloze na vlastní zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje