Hasiči likvidovali únik koncentrované kyseliny dusičné

23.10.2020 | Rychnov nad Kněžnou/ Královéhradecký kraj
Hasiči likvidovali únik koncentrované kyseliny dusičné
Rychnov nad Kněžnou – únik nebezpečných látek – 22. 10. 12:29

V Jiráskově ulici likvidovali hasiči únik koncentrované kyseliny dusičné, která se rozlila ze špatně upevněných sudů v nástavbě nákladního automobilu. Na místě zasahovala profesionální jednotka ze stanice Rychnov nad Kněžnou a byla vyslána také profesionální jednotka z centrální stanice Hradec Králové s měřicím vozem a chemickým kontejnerem. Chemický kontejner je vybaven technickými a sorpčními prostředky pro zajištění a likvidaci úniku nebezpečných látek. Hasiči zajistili místo události, vytyčili nebezpečnou zónu a pomocí ucpávek rovněž zabezpečili kanálové otvory na pozemní komunikaci. Několik příslušníků v ochranných protichemických oděvech pak provedlo zajištění barelů na nákladním vozidle a jejich oplach. Následně hasiči uniklou kyselinu dostatečně naředili vodou a opláchli do kanalizace. O celé události byli informováni zástupci orgánů ochrany životního prostředí i vodovodů a kanalizací.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje