Hasiči na svátek sv. Floriána hasily v Královéhradeckém kraji dva požáry rodinných domů

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

04.05.2019

V jednom případě zasahovali v sobotu 4.května 2019 hasiči u požáru domu v ulici Maxe Malého v Hradci Králové, ve druhém případě hořela pergola, dřevník a střecha rodinného domu v Újezdu pod Troskami. Naštěstí nebyl u obou událostí nikdo zraněn.

HK-Maxe-Mal1.jpg

pozarW.png

Informaci o požáru rodinného domu v ulici Maxe Malého přijalo krajské operační a informační středisko v sobotu 4.5. 2019 ráno v 07:06 hod. Na místo události vyslal operační důstojník postupně čtyři jednotky hasičů.

HK-Maxe-mal3.jpg

hasic2.jpgPři události nebyl nikdo zraněn. Požár se postupně rozšířil z přízemí rodinného domu přes schody i do půdních prostor, částečně byla zasažena také střešní konstrukce. Po likvidaci požáru, kterou ohlásil velitel zásahu v 08:48 hod., zůstala do poledne na místě dobrovolná jednotka, která zajišťovala dohlídku nad požářištěm.

HK-maxe-mal4.jpg

Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele hasičů s největší pravděpodobností technická závada na mpenize1.pngrazáku.Škoda byla vyčíslena na 100 tisíc korun, díky zásahu hasičů byly uchráněny hodnoty ve výši 2,5 milionu korun.

hk-maxe-mal6.jpg

hasic-aut.jpgNa místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Hradec Králové – U Přívozu a Pražská a JSDH Plácky a Malšova Lhota.

hk-maxe-mal7.jpg

pozarW.png

Do Újezdu pod Troskami mířilo v sobotu, 4.5. 2019,  krátce před 8. hodinou ranní pět jednotek požární ochrany kvůli nahlášenému požáru rodinného domu, pergoly a dřevníku. Pomoc si krajské operační a informační středisko vyžádalo i u sousedního Libereckého kraje.

ujezd-p-ROsa1.jpg

hasic2.jpgVšechny osoby se dostaly mimo dům, nikdo nebyl při události zraněn. V blízkosti rodinného domu hořela pergola a dřevník, požár se rozšířil dál na střešní konstrukci. V domě se nacházely tlakové lahve, které hasiči našli a stihli je vynést ven, aniž by napáchaly nějakou škodu.

hasicR4.jpgPožár jednotky lokalizovaly v 08:39 hod. a likvidace byla ohlášena v 09:34 hod. Hasiči museli rozebrat část střešní konstrukce a odvětrávali obytné části domu pomocí přetlakové ventilace. Zpět na své stanice se vraceli před 10. hodinou, na místě zůstala na dohlídku místní dobrovolná jednotka.

ujezd-podTR2.jpg

Co požár způsobilo, to je předmětem vyšetřování. Škoda, kterou plameny napáchaly, činí předběžným penize1.pngodhadem asi 440 tisíc korun, uchráněné hodnoty byly vyčísleny na asi 4,5 milionu korun.

hasic-aut.jpgNa místě zasahovali profesionální hasiči ze stanic Jičín a Turnov a dále JSDH Sobotka, Újezd pod Troskami a Rovensko pod Troskami. Dobrovolná jednotka z Jičína držela po dobu zásahu zálohu na stanici

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje