Hasiči v Královéhradeckém kraji stále likvidují následky vichřice Herwart

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

03.11.2017
Hasiči v Královéhradeckém kraji stále likvidují následky vichřice Herwart

Popadané nebo nebezpečně nakloněné stromy i poškozené střechy ohrožující okolí. To jsou dozvuky vichřice Herwart, která se prohnala Českou republikou v neděli 29. 10. 2017.

Královéhradečtí krajští hasiči evidují od 29. 10. 2017 asi 520 zásahů při poskytování technické pomoci. V takovém případě likvidují zejména spadlé nebo nebezpečně nakloněné stromy, případně poškozené střechy ohrožující okolí. Tento typ prací tvoří v uplynulém týdnu takřka 85 % veškeré činnosti jednotek požární ochrany v kraji.

kapl4.jpg

Pokácený strom u rodinného domu v Hradci Králové.

Například včera rozřezávali profesionální hasiči z centrální hradecké stanice asi dvacet metrů vysoký strom, který se nebezpečně nakláněl nad rodinným domem v ulici Kaplířova v Hradci Králové. Strom byl vyvrácený v kořenech a hrozil jeho pád. Hasiči museli pro jeho likvidaci využít i výškovou techniku. Podobné situace řeší všechny jednotky v regionu.

por. Mgr. Martina Götzová tisková mluvčí HZS Královéhradeckého kraje

Foto: HZS Královéhradeckého kraje