Hasiči v Královéhradeckém kraji v souvislosti se silným větrem zasahovali u 90 událostí.

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

30.10.2018
vitr1.jpg
Od pondělního odpoledne, 29.10.2018  do dnešního, 30.10. 2018,  rána zasahovaly profesionální i dobrovolné jednotky hasičů v Královéhradeckém kraji v souvislosti se silným větrem u 30 událostí.

nej.jpgNejvíce práce mají jednotky na Hradecku, Rychnovsku a dále na Trutnovsku. Pár případů jsme zaznamenali také na Jičínsku a Náchodsku.

nej.jpgNejčastěji odklízejí hasiči popadané stromy přes komunikace, ale poskytují technickou pomoc i v dalších případech. V průběhu dne se dají očekávat další zásahy v souvislosti s odstraňováním následků silného větru.

nej.jpgNárůst událostí hasiči zaznamenali už v dnešních ranních hodinách, a to především na Hradecku. Například profesionální hasiči z Nového Bydžova a Chlumce nad Cidlinou zasahovali u dopravní nehody u obce Kratonohy na Novobydžovsku, kde se vlivem silného větru převrátil vlek nákladního automobilu. Silnice I/11 je nyní uzavřena a došlo také k poškození zábradlí mostku. Předpoklad uzavření komunikace je cca do 8:00 hod. (může se změnit).

nehoda-trest.pngK dalšímu převrácenému nákladnímu vozidlu vyjeli krátce po 6:00 hod. profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové- Pražská, a to k obci Libišany. Nehoda se stala u nájezdu na dálnici D11.

nehoda-trest.pngV Hradci Králové také ráno hasiči ukotvili uvolněný stan, který se pohyboval na Pražské třídě nebo u Muzea východních Čech odstranili uvolněné oplechování, které bránilo v průjezdu vozidel.

noc2.jpgV noci byli v pohotovosti především hasiči na Trutnovsku a Rychnovsku, jen v okolí Špindlerova Mlýna zasahovali místní hasiči během nočních hodin třikrát, odstraňovali popadané stromy z komunikac

aktualizace3.jpg
 AKTUALIZOVÁNO - Hasiči evidují v souvislosti se silným větrem od pondělního odpoledne (29. 10.2018) do dnešního poledne (30. 10.2018) už 90 událostí. Nikdo při nich nebyl naštěstí zraněn.

Aktualizace 30. 10. 12:00

a16.pngKrajské operační a ifnromační středisko hasičů v Královéhradeckém kraji eviduje k dnešnímu poledni již 90 událostí, nahlášených v souvislosti se silným větrem.

technicka-pomoc.jpgVe většině případů odstraňují profesionální i dobrovolní hasiči spadané jednotlivé kusy stromů, které blokují průjezd na komunikacích. Dále pomáhají jednotky se zajištěním uvolněných částí střech a v několika případech došlo také k pádu drátů elektrického vedení.

technicka-pomoc.jpgČásti uvolněných střech pomáhají hasiči zabezpečit například v Ječné ulici v Hradci Králové, obdobná situace je nahlášena také na bytovém domě v Kostelci nad Orlicí v ulici Rudé Armády nebo v Bělovsi v Kladské ulici. V Rokytnici v Orlických horách se před polednem uvolnila střecha na budově radnice. Místní hasiči ji dostali dolů, protože hrozila pádem a ohrožovala okolí radnice.

technicka-pomoc.jpgPopadané elektrické vedení pak mají hasiči nahlášené například v Bohuslavicích, v Nerudově ulici v Teplicích nad Metují nebo ve Zlíči u České Skalice. V Dobrušce v Javorové ulici došlo dokonce k vytržení kabelů u trafostanice, hasiči na místě spolupracují s energetiky.

technicka-pomoc.jpgI přes větší množství událostí nebyl nikdo v souvislosti se zásahy při odstraňování nebezpečných stavů po silném větru  zraněn.

technicka-pomoc.jpgNejvíce práce mají v průběhu dnešního dne hasiči na Náchodsku a dále na Rychnovsku, Trutnovsku a Hradecku.

aktualizace3.jpg

Aktualizace 30. 10. 16:00

a16.pngDo úterních 16 hodin eviduje krajské operační a informační středisko hasičů Královéhradeckého kraje celkem 124 událostí, které přijalo v souvislosti se silným větrem, který zasáhl v noci z pondělí na úterý celou republiku. V drtivé většině případů poskytovaly profesionální i dobrovolné jednotky hasičů technickou pomoc při odstraňování následků po silném větru.

technicka-pomoc.jpg

Počet událostí po okresech:
Hradec Králové: 22
Jičín: 6