Hořící auto blokovalo provoz na silnici u Hradce Králové

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

Hořící auto blokovalo provoz na silnici u Hradce Králové

K vozidlu, které začalo při jízdě hořet, spěchali ve čtvrtek, 24.ledna 2019,  ráno profesionální hasiči z centrální hradecké stanice. K požáru došlo na komunikaci I/35 ve směru od Býště do Hradce Králové na úrovni části Nový Hradec Králové.

ViewImage-(1).jpg

Řidič vozu zpozoroval požár včas, stihl zastavit a vozidlo opustit. Při příjezdu jednotky na místo události už byl celý automobil v plamenech, na likvidaci požáru použili hasiči vysokotlaký proud vody. Na nezbytně nutnou dobu musela být komunikace uzavřena, posléze byl provoz obnoven alespoň jedním jízdním pruhem. Vzhledem k nízké teplotě vzduchu začala voda po hašení v místě namrzat, na místo byli proto povoláni také silničáři se sypačem, aby namrzlý povrch posolili.

ViewImage-(3).jpg

Příčinou požáru vozidla značky VW Lupo byla technická závada, škoda byla vyčíslena na asi 30 tisíc korun.

por. Mgr. Martina Götzová - HZS Královéhradeckého kraje
Foto: HZS Královéhradeckého kraje