Ironman prověřil i složky IZS. Hasiči a policisté bojovali o medaile, záchranáři ošetřili sedm závodníků
Mezinárodní závod Ironman v Hradci Králové nebyl pouze soubojem jednotlivců. Ve štafetách byla vypsána také speciální kategorie pro složky integrovaného záchranného systému. Zdravotničtí záchranáři současně zajišťovali zdravotnickou pohotovost a během závodu ošetřili sedm účastníků.
18.08.2026 | Hradec Králové/ Královéhradecký kraj
Každý absolvoval jinou část závodu
V kategorii IZS se na start postavily týmy hasičů, policistů, zdravotníků a dalších zástupců integrovaného záchranného systému.
Štafeta byla rozdělena do tří disciplín. První člen týmu absolvoval 1,5 kilometru plavání v Labi, další pokračoval na 40kilometrové cyklistické trase kolem Hradce Králové a posledního čekal běh na 10 kilometrů, který vedl také historickým centrem města.
Každý závodník tak bojoval ve své disciplíně, ale výsledný čas patřil celému týmu.
Vítězství si odvezli drážní hasiči
Nejlépe si v kategorii složek IZS vedla štafeta HZSP Správy železnic ve složení Ondřej Zuzaňák, Marcel Hudeček a Jiří Mučka.
Druhé místo obsadil tým Policie České republiky – Kraj Vysočina, za který závodili Dominika Mrkosová, Josef Vítů a David Dvořáček.
Na třetím místě skončila štafeta HZS Moravskoslezského kraje – Karviná ve složení Filip Vitoň, Tomáš Drobisz a Rostislav Křevký.
Domácí tým HZS Královéhradeckého kraje ve složení Libor Krpálek, Jiří Veselý a Jan Čech obsadil páté místo.
Podporu speciální kategorie složek IZS poskytla Česká hasičská sportovní federace.
Záchranáři byli připraveni také pomáhat
Zatímco část zástupců IZS bojovala o nejlepší umístění, zdravotnická záchranná služba zajišťovala bezpečnost účastníků závodu.
Záchranáři byli v pohotovosti přímo na trati i na operačním středisku a své zástupce měli rovněž ve štábu pořadatelů.
Během závodu ošetřili celkem sedm účastníků.
Nejčastěji zasahovali u závodníků po pádech z kola nebo kvůli alergickým reakcím po bodnutí hmyzem.
Podrobnosti o zdravotním stavu ošetřených ani případných transportech do nemocnice nejsou v dodaném podkladu uvedeny.
Autor článku: Tomáš Šťastný redakce HASIČI.CZ
Zdroj článku: HZS Královéhradeckého kraje
Autor fotografií: HZS Královéhradeckého kraje - poskytnuto HZS ČR, ZZS Královéhradeckého kraje