K požáru kravína vyjelo několik jednotek hasičů

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

24.03.2017
K  požáru kravína vyjelo několik jednotek hasičů

Devět jednotek hasičů vyjelo ve čtvrtek 23. března 2017 v podvečer k hlášenému požáru kravína v obci Dolní Lánov na Trutnovsku. 
x.jpg

Událost byla na operační středisko HZS Královéhradeckého kraje ohlášena jako požár střechy kravína, ve kterém bylo sto kusů dobytka. Na místo v 17:33 hodin vyjeli profesionální hasiči z Vrchlabí, Trutnova a stanice Jilemnice z Libereckého kraje. Dále byly povolány jednotky dobrovolných hasičů z Dolního a Horního Lánova, Hostinného, Vrchlabí 3 – Podhůří, Černého Dolu – Čistá a Dolní Branné.

Při příjezdu první jednotky bylo zjištěno, že hoří v technickém zázemí, které je součástí kravína zemědělského družstva. Po zpřístupnění objektu předsedou družstva hasiči v dýchacích přístrojích a za použití jednoho vodního proudu zlikvidovali požár v denní místnosti určené pro ošetřovatele krav. Šetřením na místě bylo zjištěno, že příčinou vzniku požáru byla technická závada na elektroinstalaci zapnutého přímotopu. Oheň se poté rozšířil na holinky a ošacené, které bylo umístěno na kovovém sušáku.
s.jpg

Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na pět tisíc korun, uchráněné hodnoty činí 2,5 milionu korun. Při požáru nebyl nikdo zraněn. 

Foto: stanice Trutnov


 

Martina Žahourková

tiskový odbor

HZS Královéhradecký kraj