Na fotbalovém hřišti v Cerekvici n. B. hořel kiosek s pergolou

22.09.2021 | Cerekvice nad Bystřicí/ Královéhradecký kraj
Na fotbalovém hřišti v Cerekvici n. B. hořel kiosek s pergolou

Cerekvice nad Bystřicí – požár – 21. 9. 19:53

Před 20. hodinou byl vyhlášen poplach šesti jednotkám hasičů, v Cerekvici nad Bystřicí došlo k požáru kiosku a pergoly na fotbalovém hřišti. Na likvidaci plamenů nasadili hasiči tři vodní proudy, lokalizaci požáru ohlásil velitel zásahu před 21. hodinou. Dále jednotky vyhledávaly a dohašovaly skrytá ohniska, přitom rozebíraly části střešní konstrukce. Kolem 22. hodiny provedli hasiči závěrečný průzkum a kontrolu pomocí termokamery, požár byl zlikvidován. Místo zásahu bylo předáno zástupci obce, požářiště zůstalo pod dohledem místní dobrovolné jednotky.

Na místě události pracoval už během zásahu vyšetřovatel hasičů. Podrobné ohledání požářiště se uskuteční za světla během středečního dopoledne i ve spolupráci s vyšetřovateli Policie ČR, příčina vzniku požáru zatím nebyla objasněna. Škoda byla předběžně vyčíslena na jeden milion korun, uchráněné hodnoty představují asi dva miliony korun.

Při požáru zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hořice a Hradec Králové, podniková jednotka HZSP ČEPRO a.s. Cerekvice nad Bystřicí a JSDH Cerekvice nad Bystřicí, Sovětice, Hořiněves. JSDH Hořice držela zálohu na zbrojnici pro případ jiné mimořádné události.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HSZ KHK