Na území Královéhradeckého kraje bylo zaznamenáno od soboty do nedělního rána 190 událostí

HZS Královehrdaceký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

18.03.2018

Hasiči v Královéhradeckém  kraji se od soboty nezastavili, odklízí popadané stromy

stazeny-soubor-(4).jpg

Na území celého kraje bylo zaznamenáno od soboty do nedělního rána 190 událostí.

Drtivá většina souvisela s odstraněním popadaných stromů nebo drátů elektrického vedení. Ke zranění osob naštěstí nedošlo.

Stromy padaly na území celého kraje, ale nejhorší situace byla na Náchodsku, Rychnovsku a Jičínsku.

Například na Náchodsku vyjížděli hasiči k sedmdesátce událostí, na Rychnovsku k šedesáti případům.

Stromy padaly nejčastěji na silnice, které pak byly částečně nebo zcela neprůjezdné. Některé z komunikací bylo nutné uzavřít, a to kvůli množství spadlých stromů. Taková situace nastala například na komunikaci u Sedloňova na Rychnovsku nebo u Babí na Náchodsku. Ve Slatině nad Zdobnicí spadly stromy do kolejiště.

Vítr trhal také elektrické vedení. To bylo poškozeno například na Jičínsku v Pecce nebo Dachovech, ale také na Náchodsku. V Novém Městě nad Metují spadl strom na dráty elektrického vedení a na trafostanici. Na Rychnovsku u Zdobnice se elektrické vedení přetrhlo, skončilo v koruně stromu a došlo k požáru větví.

Hasiči pomáhali také se zajištěním poškozených střech, a to například v Hořicích a Nové Pace na Jičínsku nebo Provodově-Šonově na Náchodsku. Některé spadlé stromy se budou odstraňovat až během neděle. Zásahy ve výškách nebo použití výškové techniky neumožnil hasičům silný vítr.

por. Mgr. Martina Götzová
Foto: HZS Královéhradeckého kraje