Náraz vozidla do sloupu s tragickými následky

26.12.2020 | Lupenice/ Královéhradecký kraj
Náraz vozidla do sloupu s tragickými následky

Lupenice – dopravní nehoda – 26. 12. 12:21

Dvě jednotky hasičů byly zalarmovány na základě oznámení dopravní nehody osobního automobilu, který havaroval do sloupu na silnici č. 14 v katastru obce Lupenice mezi Rychnovem nad Kněžnou a Vamberkem. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Rychnov nad Kněžnou a JSDH Kostelec nad Orlicí, zasahovali zde také zdravotničtí záchranáři s vrtulníkem LZS a Policie ČR. Ve voze zůstal zaklíněn jeden člověk, hasiči jej vyprostili pomocí hydraulického nářadí. Osoba byla předána do péče zdravotnické záchranné služby, bohužel ani přes rychlou první pomoc se nepodařilo řidiče oživit. Jednotky se postaraly o zajištění havarovaného vozidla a provedly na něm protipožární opatření. Vlivem dopravní nehody byl poškozen mostek i sloup s elektrickým vedením, o těchto skutečnostech byli vyrozuměni správce komunikace i energetici. Komunikace byla po dobu provádění záchranných a likvidačních prací uzavřena, zároveň zde probíhalo policejní vyšetřování. Hasiči se na závěr postarali o úklid komunikace.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK