Následky silného lokálního deště na Náchodsku

HZS Královehradecký kraj// Žhavé aktualaity/Z regionů

27.08.2019 | Královehradecký kraj
Následky silného lokálního deště na Náchodsku
V pondělí odpoledne zasáhl Náchodsko silný déšť, který způsobil místy nemalé komplikace. Hasiči evidují v této souvislosti do pondělního večera desítku případů.

Silný déšť zasáhl část Královéhradeckého kraje v pondělí 26. 8. mezi 14. a 15. hodinou. Hasiči pak vyjížděli především do katastrů Žďáru nad Metují, České Metuje a Police nad Metují.

Ve Žďáru nad Metují a Machově pomáhali hasiči s čerpáním vody ze sklepů několika rodinných domů, v Polici nad Metují odčerpávali vodu z jídelny základní školy. V České Metuji pak pomohly jednotky s vyproštěním dodávky, která uvízla na zaplavené komunikaci pod viaduktem v části Vlásenka, pomáhaly také s odstraněním nánosu bláta z komunikace a likvidovaly požár stromu po úderu blesku.

Na odstranění následků se podíleli nejen profesionální hasiči z Náchoda, ale také dobrovolné jednotky Žďár nad Metují, Česká Metuje, Police nad Metují, Machov a Bukovice.

Výstraha meteorologů před bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí je vydána až do noci z úterý na středu.

Zdroj: Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS Královéhradeckého kraje