Nehoda kamionu a osobáku zablokovala silnici u Horního Lánova.Hasiči na místě zasahovali několik hodin

HZS Královéhradecký kraj/Žhavé aktuality/Z regionů

15.06.2017
Profesionální hasiči z Vrchlabí a Trutnova zasahovali ve středu 14.6. odpoledne (ohlášeno 13:33) u dopravní nehody nákladního a osobního vozidla zn. Hyundai i30, která se stala na silnici I/14 mezi Vrchlabím a Horním Lánovem. Jedna osoba byla lehce zraněna.
h.jpg

t.jpg

kon.jpg
Došlo k proražení palivové nádrže kamionu a úniku několika set litrů nafty na vozovku. Informována byla Česká inspekce životního prostředí a Správa a údržba silnic. Skvrnu o přibližné velikosti 60 x 5 m zasypaly jednotky sorbentem. Krátce před 15. h obnovila Policie ČR provoz v jednom jízdním pruhu. Zametací vůz SÚS provedl úklid místa nehody. Na místo se dostavili také profesionální hasiči z centrální stanice Hradec Králové.
tt.jpg
V 18. h na místo dorazilo vozidlo odtahové služby. Komunikace byla znovu zcela uzavřena a kamion byl po opravě pneumatik vyproštěn. Hasiči douklidili vozovku. Krátce před 20. h byla silnice plně zprůjezdněna a hasiči se vrátili zpět na stanice.
j.jpg
Alena  Kuthanová  DiS. – HZS Královéhradecký kraj