Nehoda uzavřela silnici mezi Náchodem a Hronovem, hasiči museli z vozidel čtyři lidi vyprostit

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

24.12.2020 | Náchod/ Královéhradecký kraj
Náchod – dopravní nehoda – 22. 12. 19:17

V úterý po 19. hodině došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozidel na silnici č. II/303 mezi Náchodem a Hronovem v části Malé Poříčí. Na místo události spěchali profesionální a dobrovolní hasiči z Náchoda. Ve vozidlech cestovalo celkem sedm osob, čtyři z nich museli hasiči z havarovaných aut vyprostit. Všech sedm lidí bylo zraněno. Velké poděkování patří kolemjedoucímu lékaři a zdravotní sestře, kteří pomáhali hasičům s péčí o zraněné v první chvíli, následně byli pacienti předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Hasiči dále havarovaná vozy zajistili a zabezpečili je proti vzniku požáru. Komunikace musela být po dobu záchranných a likvidačních prací a po dobu policejního vyšetřování uzavřena. Hasiči mezitím nasvěcovali místo události, o odstranění následků, pomoc s naložením na odtah a úklid vozovky se postarala dobrovolná jednotka. Zpět na základnu se vrátila po 23. hodině.

Jak to vypadá na místě vážné dopravní nehody s vyproštěním bezprostředně po příjezdu hasičů? Video zachycuje první momenty zásahu profesionální jednotky Náchod.

Video zde:   Dopravní nehoda s vyproštěním

Zásahy u dopravních nehod s vyproštěním osob bývají velmi náročné. Ostatně vyprošťování je samostatná disciplína, kterou jednotky pravidelně cvičí a dokonce se v ní soutěží. Při takovém zásahu je nezbytná souhra celého týmu, kde má každý svůj úkol a všichni ví, co mají dělat. V první řadě je důležité zjistit zdravotní stav zraněných lidí, kteří jsou pak s ohledem na poranění šetrně vyproštěni a předáni do péče zdravotnické záchranné služby. Ta přitom spolupracuje s hasiči už během samotného vyprošťování.

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK