Nehody nákladních aut, sypače i zavřená silnice v Orlických horách

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

30.01.2023 | Královéhradecký kraj
Nehody nákladních aut, sypače i zavřená silnice v Orlických horách

Na dnešní statistice událostí se mohlo podepsat především počasí. Polovina z dnešních zásahů jsou dopravní nehody, jednotky hasičů vyjížděly zatím k osmi karambolům, v dalších případech se jednalo o technické pomoci.

Orlické Záhoří - technická pomoc - 30. 1. 2023
Od rána byla neprůjezdná komunikace mezi Orlickým Záhořím a Šerlichem v Orlických horách. Hasiči zde odstraňovali popadané stromy, které byly poškozené vlivem sněhu, námrazy a silného větru. Jednotky zasahovaly v podobných situacích v oblasti už o víkendu.

Týniště nad Orlicí - dopravní nehoda - 30. 1. 12:54
Nejvážněji dopadl střet nákladního a osobního automobilu u Týniště nad Orlicí. Nákladní vůz pak narazil do stromu, zaklíněného řidiče museli z kabiny dostat hasiči šetrně i pomocí vyprošťovacího zařízení. Osoba byla v péči zdravotnické záchranné služby, která ji následně transportovala do nemocnice.

Třesovice - dopravní nehoda - 30. 1. 10:49
U Třesovic skončil osobní automobil převrácený na střechu mimo komunikaci, dvoučlenná posádka byla v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská a JSDH Nechanice.

Trutnov - dopravní nehoda - 30. 1. 1:49
Havarovaný sypač vyprostili profesionální trutnovští hasiči v Trutnově, ul. Kryblická. Stroj sjel ze silnice do oplocení až k obytnému domu. Nikdo nebyl zraněn.

České Meziříčí - dopravní nehoda - 30. 1. 10:41
Hasiči také odstranili následky nehody kamionu, který naboural v Českém Meziříčí do objektu s kavárnou v ulici Osvobození. Prostor byl bez návštěvníků, nikdo nebyl zraněn. Jednotky musely objekt na doporučení statika stabilizovat. Více info zde:


Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová, tisková mluvčí
FOTO: HZS KHK a JSDH Deštní v Orlických horách