Noční požár skladovací haly na Náchodsku

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

01.08.2020 |  Žernov/ Královéhradecký kraj
Noční požár skladovací haly na Náchodsku

Vzniklá škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun

Celkem pět jednotek hasičů zasahovalo u nočního požáru skladovací haly v Žernově na Náchodsku.

Událost byla na operační středisko hasičů nahlášena v sobotu několik minut po půlnoci. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a Náchoda a dále jednotky sboru dobrovolných hasičů z české Skalice, Červeného Kostelce a Žernova. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o požár zemědělské skladovací haly o rozměrech zhruba dvacet pět na deset metrů. V době příjezdu hasičů byla budova již zachvácena plameny. Hasiči nasadili na hašení čtyři vodní proudy včetně hašení z výškové plošiny a zhruba za hodinu a půl požár zcela uhasili. Oheň zničil střechu haly a dřevěné konstrukce, zčásti shořely také uskladněné balíky slámy. Hasičům se podařilo zachránit několik zemědělských strojů zaparkovaných v jedné části haly a kromě hašení samotné haly se zaměřili také na ochranu okolních objektů. Slámu hasiči následně vyváželi z haly a dohašovali až do sobotních ranních hodin.
    Příčina události je v šetření, vzniklá škoda byla předběžně stanovena na pět milionů korun. během události nebyl nikdo zraněn.

Zdroj: Text: mjr. PhDr. Ondřej Sezima
Foto: HZS Královéhradeckého kraje