Noční zásahy po bouřkách

HZS Královéhradecký kraj// Žhavé aktuality/Z regionů

04.10.2023 | Královéhradecký kraj
Noční zásahy po bouřkách
 

V úterý večer přešly přes Královéhradecký kraj silné bouřky a v té souvislosti začalo přijímat krajské operační a informační středisko HZS větší počet volání na tísňovou linku. Zejména nám lidé hlásili spadlé stromy na komunikace, v jednotkách případů docházelo k pádu stromů na zaparkovaná osobní vozidla, silný vítr poškodil také v několika případech střešní krytiny. Největší nárůst událostí jsme zaznamenali po 20. hodině, situace se uklidňovala před půlnocí. Oznámení pak přijímali kolegové na lince 112 v menší míře v průběhu celé noci. Nebezpečné stavy po bouřce odstraňovaly v noci v terénu profesionální i dobrovolné jednotky hasičů.

 

Od včerejší 20. hodiny do dnešního rána (5:30) evidujeme celkem 107 událostí. Nejvíce zásahů měly jednotky na Jičínsku (33), Královéhradecku (28), Trutnovsku (27) a Náchodsku (19). Na Rychnovsku nemáme v souvislosti s nepříznivým počasím ani jeden zásah.  Všechny události se obešly bez zranění.

 

Například stromy spadlé na zaparkovaná osobní vozidla odstraňovaly jednotky v Libáni, v Trutnově v Úpské ulici a ve Smiřicích. Ve Studnici na Náchodsku naboural do spadlého stromu po 21. hodině osobní automobil. Hasiči vozidlo vyprostili a strom z vozovky odstranili, nehoda byla bez zranění.

 

Se zajištěním poškozených střešních krytin pomáhali hasiči v Lužci nad Cidlinou, Novém Bydžově, Ostroměři a na dvou místech ve Dvoře Králové nad Labem. Třeba v královédvorské ulici Pod Lesem sroloval silný vítr část plechové střechy na rodinném domě, hasiči ji pomohli sundat dolů a střechu provizorně zakryli.

 

 

por. Mgr. Martina Götzová, MBA

tisková mluvčí

HZS Královéhradeckého kraje